کد خبر: 351898 A

وعده‌‌ی رییس جمهور عملی نشد؛

ایلنا: علی رهبری می‌گوید: با وجود اخبار غیر واقعی در رسانه‌ها از سوی آقای جمالی؛ دستمزد نوازندگان در ۶ ماه گذشته حتی یکبار هم کامل پرداخت نشده و قراردادی برای آینده در دست ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی رهبری در نامه‌‌اش خطاب به وزیر ارشاد آورده است: 

آقاى علی جنتی وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

احتراما به عرض مى رساند همانطور که مستحضرید، ارکستر و گروه کر سمفونیک تهران در ۱۲ ماه گذشته با زحمت فراوان و نظمی بی نظیر به بهترین شکل ممکن  وظایف هنری خود را انجام داده و باعث افتخار این مملکت شده است.

لازم به بیان است که این ارکستر در این ۱۲ ماه نه تنها تمام کنسرت های خود را با بالاترین کیفیت اجرا کرده است بلکه  به کشور هایى چون چین و اتریش نیز دعوت شده است که نشان همین کفایت بالاى آن بوده است .

همچنین در این مدت اثار ۱۱ اهنگساز ایرانی را نیز براى عرضه به بازار بین المللی ضبط کرده است.

ولی متاسفانه دادن اختیار این ارکستر به بنیاد رودکی  از همان ابتداى کار،اشتباهی بزرگ بوده است و هر ماه که  از شروع فعالیت گذشته ، این اشتباه  واضح تر خود را نشان داده است تا جایی که این ارکستر از نظر اداری هنوز بعد از ۱۲ ماه کوچکترین پیشرفتی را نداشته است.

مسولیت اداری ارکستر با اقای بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی بوده است. عدم مدیرت، عدم شناخت کافی موسیقی کلاسیک، داشتن مشاوران بسیارغیر حرفه ای و بی نظمی‌های افراد زیر دست آقاى بهرام جمالی و در آخر بد قولی‌های این بنیاد نسبت به این هنرمندان ایرانی سبب آن شده است که چند نوازنده و خواننده  بسیار خوب ما، ارکستر را ترک کنند و افراد با استعداد ایرانی  هم که از خودگذشتگی نشان داده و تمام مشکلات را تحمل کرده‌اند و در ارکستر مانده‌اند نیز حتی یک ماه آرامش نداشته‌اند.

همچنین با وجود اخبار غیر واقعی در رسانه ها از طرف اقای جمالی در ۶ ماه گذشته حتی یکبار هم دستمزد این افراد بطور کامل پرداخت نشده است و قراردادی هم برای اینده در دست ندارند.

بنده هم تا به امروز تمام مشکلات راتحمل کرده‌ام ولی نه تنها دیگر امیدی برای ادامه کار با این بنیاد غیر حرفه‌ای  ندارم بلکه با تقدیم استعفای خودم از سمت رهبر دائم و مدیر هنری این ارکستر، راه را برای نوازندگان باز می‌کنم تا شاید بتوانند سازمان دیگری را در این مملکت برای ادامه کار خود پیدا کنند.

با تجربه بنده که ۶ بار مدیریت هنری ارکستر های  کشور های مختلف را به عهده داشته ام، واگذاری ارکستر سمفونیک تهران به دست افرادی غیر حرفه‌ای و ضعیف در مدیریت  و بنیادی مانند بنیاد رودکی از روز اول اشتباهی بزرگ بوده  است که امیدوار هستم  دیگر تکرار نشود.

ارکستر سمفونیک تهران باید مانند بیش از ۲۰ ارکستر دولتی  در کشور همسایه ترکیه صد در صد مستقل باشد.

علی رهبری ارکستر سمفونیک تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Tue, 21 Jan 2020 03:08:57 +0000"