کد خبر: 343739 A

ایلنا: پس از کش و قوس‌های فراوان؛ تغییر نام ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر(عج) به «تئاتر شهر» در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دویست و سی‌وچهارمین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران برای اهالی هنرهای نمایشی نتیجه جالب توجهی به همراه داشت. نتیجه‌ای که رسانه‌ها، هنرمندان تئاتر و مدیران فرهنگی به ویژه در مجموعه تئاترشهر از سال‌های ابتدایی احداث مترو در برابر ساختمان مدور چهارراه ولیعصر(عج) از مسئولان شهری درخواست کردند اما خواسته آنها هیچگاه به سرانجام نرسید.

نمایندگان شورای شهر  تهران در پایان جلسه امروز خود بررسی طرح نام‌گذاری و تغییر نام 59 مورد ایستگاه مترو را در دستور کار قرار دادند. بر این اساس ضمن تصویب نامگذاری ایستگاه‌های مترو با نام مناطق شناخته شده آنها در این 59 مورد؛ نام ایستگاه متروی ولیعصر(عج) واقع در خط 3 متروی تهران به دلیل شباهت با نام ایستگاه متروی میدان ولیعصر (عج) به ایستگاه تئاتر شهر تغییر نام داد.

عملیات احداث خط سه متروی تهران از سال ۱۳۸۶ در جنوب غرب تهران آغاز شد که بخش اول آن در قسمت مرکزی و حدفاصل ایستگاه شهید بهشتی و ایستگاه ولیعصر(عج) در آذرماه ۱۳۹۱ و بخش دوم آن از ایستگاه ولیعصر(عج) تا آزادگان در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسید.

به این ترتیب اهالی هنرهای نمایشی بعد از گذشت ۸ سال به خواست خود رسیدند.

تئاتر شهر ایستگاه مترو ولیعصر(عج )
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر