کد خبر: 342950 A

لیلی گلستان خبر داد:

ایلنا: به گفته لیلی گلستان؛ تعداد گالری‌ها زیاد شده که نابسامانی‌هایی ایجاد کرده از این رو ضرورت ایجاد یک انجمن صنفی برای گالری‌ها احساس می‌شود.

لیلی گلستان در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با بیان اینکه با تشکیل هر تشکل صنفی موافق هستم، گفت: درحال حاضر ما درحال راه‌اندازی انجمن صنفی برای گالری‌ها هستیم.

او ادامه داد: نزدیک به دو سال است که ما در گالری هفت نگاه هستیم و می‌خواهیم این انجمن و اتحادیه را راه‌اندازی کنیم و ترجیح دادیم که انجمن باشد نه اتحادیه. وقتی کارها به انجام برسد از گالری‌داران دعوت می‌کنیم برای هیئت امنا و هیئت اجرایی رأی بدهند.

گلستان افزود: لزوم این تشکل صنفی به شدت احساس می‌شود، چون تعداد گالری‌ها زیاد شده و باعث ایجاد نابسامانی‌هایی شده که می‌تواند به ضرر گالری‌داران باشد. از همین رو تا چند ماه دیگر خبر راه‌اندازی این تشکل به‌طور رسمی اعلام می‌شود.

این مترجم همچنین در رابطه با آثار جدید خود بیان کرد: یک کار تجدیدچاپ به نام «گزارش یک مرگ»، نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز از سوی نشر مرکز در راه است که در اردیبهشت ماه منتشر می‌شود. آقای کیارستمی به من قول داده یکی از عکس‌هایشان را برای روی جلد این کتاب خواهد داد.

او با اشاره به کتاب دیگری که در دست ترجمه دارد؛ افزود: این کتاب به دلیل مشغله‌های گالری هنوز به اتمام نرسیده و در مراحل پایانی است. این کتاب با نام «نقاشان همیشه پول دوست داشتند» را قرار است نشر مرکز تا اردیبهشت ماه منتشر کند که به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

گلستان درباره‌ی این کتاب گفت: «نقاشان همیشه پول دوست داشتند» درباره‌ی سیزده نقاش قرنِ شانزدهم تا بیست و یکم است که با چه ترفندها و حیله‌هایی، سعی می‌کردند که کارهای خود را بفروشند.

لیلی گلستان نشر مرکز انجمن صنفی گالری‌ها راه‌اندازی می‌شود گزارش یک مرگ نقاشان همیشه پول دوست داشتند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر