کد خبر: 321259 A

مدیرکل امور نمایش سیما:

ایلنا: مدیرکل امور نمایش سیما در پشت صحنه مجموعه «پشت بام تهران» درباره سریال‌های نوروزی و سریال‌های در دست ساخت و زمان پخش آنها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمودرضا تخشید مدیرکل امور نمایش سیما در بازدید از پشت صحنه سریال «پشت بام تهران» به کارگردانی بهرنگ توفیقی که روز چهارشنبه ۲۰ آبان برگزار شد در جمع خبرنگاران به تولید مجموعه‌های نمایشی برای ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ما ۴ طرح برای ایام نوروز داریم که در حال نگارش هستند و از جمله آنها می‌توان به سریال «زعفرانی» در شبکه ۲ و سریال «ویلا» در شبکه ۳ اشاره کرد.

وی درباره سریال‌های نوروزی 95 ضمن اعلام این مطلب که «پایتخت» در نوروز 95 ساخته نخواهد شد، ادامه داد: سریال «زعفرانی» به تهیه کنندگی ایرج محمدی و با نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی با حال و هوای طنز ساخته می شود. همچنین مجموعه «ویلا» به تهیه‌کنندگی مهران مهام برای شبکه ۳ ساخته می شود که در آن مجموعه‌ای از نویسندگان زیر نظر مرضیه برومند در حال نگارش متن هستند.

وی با اشاره به سریال نوروزی شبکه یک با عنوان «فروشگاه بزرگ» و به کارگردانی محمدحسین لطیفی؛ گفت: این مجموعه قرار است مضمونی طنز داشته باشد. علیرضا بذرافشان نیز طرحی را برای ایام نوروز به مرکز ارائه کرده است و همه این کارها فضایی طنز گونه دارند چراکه ایام نوروز است و مردم در این ایام طنز دوست دارند.

دلیل عدم ماندگاری سریال‌های فعلی

رئیس مرکز امورنمایشی سیما درباره اینکه چرا این روزها سریال‌هایی که در تلویزیون ساخته می‌شوند ماندگاری سریال‌های سال‌های قبل را ندارند، اظهار کرد: چیزی که می‌دانم این است که در حال حاضر سریال‌هایی که ساخته می‌شوند، در حد خود ماندگارند، اما تفاوتی که وجود دارد این است که با توجه به اینکه رسانه‌های رقیب زیاده شده‌اند، ممکن است این احساس شود که میزان مخاطبان تلویزیون کمتر شده‌اند.

محمودرضا تخشید در عین حال یادآور شد: به نظرم همین الان هم کارهایی می‌توان ساخت که مخاطب را جذب کند و جزو کارهای ماندگار باشد.

رییس مرکز امور نمایشی سیما  از وجود رسانه‌های رقیب برای تلویزیون و احساس کمبود مخاطبان تلویزیون، ساخت مجموعه‌های الف ویژه، سریال‌هایی در حال پخش از تلویزیون، سریال‌های نوروزی 95 و تصمیم برای ساخت «کلاه قرمزی» برای پخش در نوروز 95 سخن گفت.

«تخشید» با اشاره به سریال‌های در حال پخش گفت: سریال «نفس گرم»، «کیمیا»، «آسمان من» از جمله سریال‌هایی هستند که از نظر کیفیتی متوسط به بالا هستند و فکر نمی‌کنم هیچ کدام سریال‌های ضعیفی باشند.

پخش سریال «سرزمین کهن»/ساخت سریال «سلمان فارسی»

وی ادامه داد: سریال‌های «سرزمین کهن» و «معمای شاه» نیز جزو کارهای خاص تلویزیون هستند و به نظرم سازمان به دلیل محدودیتی که دارد، نمی‌تواند همه کارهایش را با هزینه بالا تولید کند.

رئیس مرکز امور نمایشی سیما همچنین درباره سریال‌هایی که در دستور کار معاونت سیما قرار دارند نیز یادآور شد: سریال «سرزمین کهن» در حال پیش تولید است و طی چند ماه آینده فاز جدیدش شروع می‌شود. بخش‌هایی که بر روی این سریال حساسیت نشان دادند، بیشتر به اسامی برمی‌گشت و اصلاح ریشه‌ای نداشت که قرار است این اسامی بار دیگر دوبله شوند، اما اینکه عنوان می‌شود خود سریال قرار است دوبله شود، این‌طور نیست.

وی در ادامه از ساخت سریال «سلمان فارسی» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این سریال در حال حاضر برآورد خود را انجام داده و مراحل نگارش را طی می‌کند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه کمبود سریال‌های عاشقانه از جمله داستانی‌های اساطیری عاشقانه در تلویزیون حس می‌شود، یادآور شد: متأسفانه نمی‌توان گفت کمبود سریال‌های عاشقانه داشته‌ایم، بلکه در این زمینه قبلا کار نشده است. فعلا طرحی نداریم و درخواستی هم تاکنون نداشتیم.

پخش کلاه‌قرمزی در هاله‌ای از ابهام

تخشید درباره مجموعه «کلاه قرمزی» که عنوان شده است در نوروز 95 تولید نخواهد شد؛ توضیح داد: برای بود و نبود «کلاه قرمزی» هنوز تصمیمی گرفته نشده است. اگر سازندگان این برنامه طرح خوبی ارائه دهند، ما نیز می‌پذیریم.

مدیرکل امور نمایش سیما درباره زمان پخش مجموعه «در حاشیه» مهران مدیری نیز اعلام کرد: این سریال در حال تولید است و بعد از محرم و صفر پخش خواهد شد.

تخشید درباره مجموعه «پشت‌بام تهران» و زمان پخشش گفت: این مجموعه قرار است زمستان پخش شود و به نظرم یک کار خوب اجتماعی است و طبق متن‌هایی که ما پیش از این از سعید نعمت‌الله داشته‌ایم، یک کار اجتماعی و خانوادگی‌محور است که در حوزه مسائل اجتماعی همچون اعتیاد، جنس روابط والدین و بچه‌ها را پوشش می‌دهد.

محمودرضا تخشید سریال سرزمین کهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر