کد خبر: 309741 A

در گفتگو با ایلنا اعلام شد:

ایلنا: جشنواره فیلم پوسان که از معتبر‌ترین جشنواره‌های سینمایی است امسال از ۱۰ کارگردان جهان خواسته است فیلمی درباره تاریخ سینما در کشور خود بسازند. از ایران نیز ابوالفضل جلیلی انتخاب شده است.

ابوالفضل جلیلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: به سفارش جشنواره فیلم پوسان و تهیه‌کنندگی این جشنواره؛ فیلمی را درباره تاریخ سینمای ایران از زمان ورود تا امروز ساخته‌ام.

وی ادامه داد: این فیلم به نام «سبز سفید سرخ» به مدت زمان ۵۴ دقیقه در قالب روایتی مستند- داستانی وضعیت و تاریخ سینمای ایران را بازگو می‌کند و در آن مهیا دهقانی و فردین شاه حسینی به عنوان بازیگر حضور دارند.

 جلیلی که قرار است امشب به کشور کره جنوبی برای شرکت در جشنواره پوسان سفر کند؛ افزود: در ساخت این فیلم مدیریت فیلمخانه ملی ایران و سرکار خانم طاهری، آرش امینی مدیر بخش بین‌الملل سازمان سینمایی، موزه سینما و مدیریت راه آهن شمال کمک زیادی کردند و از همه آن‌ها بسیار متشکرم.

وی ادامه داد: فیلمخانه ملی بسیاری از فیلم‌های که از آرشیو سینمای ایران مورد نیاز بود را به‌صورت دیجیتال و با کیفیت خوب در اختیار ما گذاشت.

 در این فیلم مهدی بیگدلی به عنوان فیلمبردار، مصطفی فاضلی به عنوان صدابردار، مریم اشرفی به عنوان مدیر تولید، علی اصغر صائبی به عنوان تدوینگ و میلاد جلیلی، کاوه ابراهمی و رقیه مستعلی به عنوان دستیار کارگردان همکاری داشتند.

ابوالفضل جلیلی جشنواره پوسان
نرم افزار موبایل ایلنا

string(31) "Thu, 27 Feb 2020 11:39:48 +0000"