کد خبر: 302082 A

ایلنا: در حالی که کمتر از ۱۰ روز به روز ملی سینما باقی مانده؛ هنوز تکلیف اجرای طرح سینما سلام در ۲۱ شهریور مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از سال گذشته همزمان با ۲۱ شهریور روز ملی سینما طرح سینما سلام اجرا می‌شود. براساس این طرح روز ۲۱ شهریور تمامی سینماهای کشور به صورت ویژه فیلم‌های روی پرده را نمایش می‌دهند و سازمان سینمایی قیمت بلیت فیلم‌ها را پرداخت می‌کند. سال گذشته این طرح در روز ملی سینما با بلیت نیم بها اجرا شد اما هنوز وضعیت اجرای این طرح امسال مشخص نیست.

 غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) درباره اجرای این طرح گفت: قرار است صنوف سینمایی پیشنهادات خود را ارائه کنند و سازمان سینمایی تمامی این پیشنهادات را بررسی کند و براساس آن تصمیم‌گیری شود. در این میان پیشنهادات انجمن سینماداران نیز باید بررسی شود.

محمد قاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) نیز به خبرنگار ما گفت: این مسئله یک بار در انجمن سینماداران بحث شد و نظر سینماداران این است که این طرح با بلیت نیم بها اجرا شود نه تمام رایگان.

وی ادامه داد: نیم بها بودن بلیت باعث می‌شود از هجوم مردم به سینما‌ها جلوگیری شود و یک نظم خاص در اجرای این طرح بوجود آید مانند روز‌ها سه شنبه که بلیت فیلم‌ها نیم بهاست.

وی افزود: البته باید این طرح در خانه سینما بررسی شود و نظر رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما و سایر صنوف مرتبط با طرح را نیز جویا شویم.

غلامرضا فرجی سازمان سینمایی انجمن سینماداران روز ملی سینما شورای صنفی نمایش محمد قاصد اشرفی طرح سینما سلام
نرم افزار موبایل ایلنا