کد خبر: 1156831 A

زندگی حرفه‌ای استاد توفیق سبحانی از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه بیست و چهارم آبان ماه پخش خواهد شد.

به گزارش ایلنا، فیلم مستند «پرده گشا، رازنما» به زندگی استاد توفیق سبحانی استاد زبان و ادبیات فارسی و مولاناپژوه بزرگ ایران، نویسنده و ادیب برجسته اختصاص دارد‌.

دکتر توفیق سبحانی از فرهیختگان معاصر در زمینه زبان و ادبیات فارسی درسال ۱۳۱۷ شمسی در تبریز به دنیا آمد. وی پس از اخذ فوق لیسانس دبیری از دانشگاه تهران به ترکیه سفر کرد و با شرکت در امتحان ورودی دوره دکتری دانشگاه استانبول در رشته عربی و فارسی آن دانشگاه پذیرفته شد و در سال ۱۹۷۴ میلادی به دریافت درجه دکتری نایل آمد. او نایب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بوده و به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مشغول است. کتاب «مولانا جلال الدین، زندگانی، فلسفه، آثار گزیده‌ای از آنها» ترجمه توفیق سبحانی، در دوره سوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عالی‌قدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد.

تهیه‌کننده: علیرضا حسینی، کارگردان: بیژن شکرریز، مشاور علمی: دکتر شهین اعوانی، پژوهشگر و طراح سوال: محبوبه کلانتری، مدیر تصویربرداری: جواد صفا، صدا بردار: کاظم بیتاری، تدوین: راضیه فرمانی، هماهنگی و برنامه‌ریز: نگار نباتی، مدیر تولید: حمید سهرابی، مدیر تبلیغات رسانه‌ای: سمیرا فراهانی، عکاس: فهیمه حسینی، گرافیست و ساخت تیتراژ: حمید حسینی، دستیاران نور و تصویر: حمیدرضا رحمتی، مهدی نیلوفری، دستیار کارگردان: میرمحمد معصومی، مجری طرح: کارمانیا فیلم پارسه.

باز پخش برنامه روزهای سه‌شنبه حوالی ساعت۱۴ و جمعه حوالی ساعت ۱۲ خواهد بود.

انتهای پیام/
شبکه چهار سیما حکایت دل توفیق سبحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر