کد خبر: 1155875 A

انجمن فیلارمونیک شهر خملنیسکی اوکراین جهت بالا بردن سطح کیفی ارکستر فیلارمونیک خود از علی رهبری (آهنگساز و رهبر بین‌المللی ایرانی) دعوت بعمل آورد.

به گزارش ایلنا، انجمن فیلارمونیک شهر خملنیسکی اوکرایین جهت بالابردن سطح کیفی ارکستر فیلارمونیک خود از علی رهبری آهنگساز و رهبر بین المللی ایرانی دعوت به عمل آورده که از تاریخ دوشنبه ۲۴ آبان ماه به مدت ۲ هفته با این ارکستر و کر فیلارمونیک خملنیسکی به صورت برنامه درسی فشرده‌ای داشته باشد. 

نتیجه کار این مستر کلاس در کنسرتی ویژه در سالن فیلارمونیک شهر خملنیسکی روی صحنه خواهد رفت.

علاوه بر این و همزمان با این مستر کلاس اپرای یک‌ساعته حضرت ابراهیم به همراه دیوان شرق و غرب گوته از آثار اخیر علی رهبری نیز برای شرکت المانی انتشار موسیقی ناکسوس ضبط خواهد شد. 

علاوه بر این در همین ۲ هفته، ۱۵۴ ترانه ساخته علی رهبری روی سونت‌های (غزلیات) شکسپر نیز توسط خانم ماری خوکار، پیانیست اوکرایینی نیز برای شرکت ناکسوس ضبط خواهد شد. 

علی رهبری مدیر هنری و رهبر دایم ارکسترهای سمفونیک شهرهای بروکسل، زاگرب، پراگ، مالاگا و تهران، حدود ۳۰ سال بر روی این غزلیات که در نوع خود در دنیا منحصر بفرد میباشند کار کرده و این اثار توسط ۱۵ آهنگساز زیر آقایان اندره لاپرت بلژیکی، پاولو پسینا ایتالیایی، ساشا پریسکیچ اتریشی، احمد پژمان، امیر تفرسی پور، مهران روحانی، امیر معینی، امیر بکان، احسان توکل، رخسا قاضی زاده، امیر اسلامی، کیوان یحیی، بابک میلانی، سیاوش مرادی و خانم پائولا رهبری برای پیانو و آواز تنظیم شده اند. شایان ذکر است که علی رهبری در خردادماه همین سال اپرای غمنامه پارسی و قطعه سمفونیک بلبلان پارسی را نیز با همین ارکستر ضبط کرده بود.

انتهای پیام/
پراگ کلاس کارگاه رهبری ارکستر علی رهبری فیلارمونیک قاضی زاده ورکشاپ انجمن فیلارمونیک شهر خملنیسکی اوکراین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر