کد خبر: 1141065 A

آیین بزرگداشت فقیه الاقتصاد سیدعباس موسویان با سخنرانی آیت الله رشاد و آیت الله حسینی بوشهری برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با نخستین سالگرد ارتحال عضو فقید هیات علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدعباس موسویان، آیین بزرگداشت علمی این فقیه اقتصادی در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

در این مراسم آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری (عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور) و آیت الله علی اکبر رشاد (رییس و موسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی) و حجت الاسلام والمسلمین حسن آقانظری (عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه) ایراد سخنرانی خواهند داشت.

رونمایی از کتاب مجموعه مقالات همایش، برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی موسویان و ارائه چند مقاله تخصصی در حوزه بررسی آراء و اندیشه‌های این فقیه اقتصادی از دیگر برنامه‌های این آیین بزرگداشت خواهد بود.

لازم به ذکر است سیدعباس موسویان (عضو هیات علمی و استاد تمام گروه اقتصاد پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه) پس از سه دهه مجاهدت علمی بی‌وقفه در زمینه‌های نظریه پردازی، گره‌گشایی معرفتی و کاربردی در عرصه‌های مختلف اقتصاد اسلامی و از چهره‌های ماندگار بانکداری اسلامی مرداد ماه سال ۹۹ در اثر ابتلاء به ویروس منحوس کرونا درگذشت.

گفتنی است آیین بزرگداشت فقیه الاقتصاد سیدعباس موسویان عصر چهارشنبه ۲۱ مهرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۵:۳۰ با حضور اساتید و صاحبنظران اقتصادی، دانشجویان و دانش پژوهان و همکاران و دوستداران و خانواده آن فقید در تالار استاد سیدعباس موسویان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به آدرس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
سیدعباس موسویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر