کد خبر: 1130642 A

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به بارندگی‌های اخیر از افزایش تعداد مسافران این استان و حضور در سواحل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیف الله فرزانه (مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران) با اشاره به ادامه حضور گردشگران در این استان گفت: در حال حاضر جز رامسر، بیشتر شهرهای استان نارنجی هستند و چند شهر نیز زرد هستند. با این وجود کماکان واحدهای پذیرایی به صورت بیرون بر و هتل‌ها با ظرفیت 50 درصدی خود فعال هستند و می‌توان گفت با توجه به حضور گردشگران تقریبا این ظرفیت نیز پر است.

او ادامه داد: بیشترین مسافران در غرب استان متمرکز هستند و با توجه به بارندگی‌های اخیر شاهد افزایش تعداد مسافران نیز بودیم.

فرزانه در خصوص وضعیت حضور مسافران در سواحل خزر نیز گفت: وضعیت سواحل خوب است و مسافران حضوز دارند. البته هنوز امکان استفاده از تفریحات دریایی وجود ندارد و نظارت در این خصوص انجام می‌شود.

مدیرکل میراث و گردشگری مازندران در ادامه از بازگشایی اسکله تفریحی در رامسر خبر داد و گفت: هرچند شیوع کرونا در افتتاح اسکله‌های تفریحی تاثیرگذار بود اما در حال انجام امور مربوطه هستیم. قرار بود 165 اسکله تفریحی در سواحل خزر در استان مازندران فعال شود که اکنون برخی از این موارد با چالش‌هایی از سوی محیط زیست و منابع طبیعی روبه رو شده که در حال رفع مشکلات هستیم.

فرزانه در ادامه به خسارت‌هایی که کرونا به گردشگری مازندران وارد کرده اشاره کرد و گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده فقط طی 3 ماه اسفند 1399، فروردین و اردیبهشت 1400 در حدود 530 میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/
مازندران سفر کرونا سواحل خزر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر