کد خبر: 1127225 A

کتاب «مبانی عودنوازی» تالیف حمید خوانساری با ویرایش جدید توسط نشر «نای و نی» انتشار مجدد یافت.

به گزارش ایلنا، ویرایش جدید «مبانی عودنوازی» تالیف «حمید خوانساری» از سوی نشر «نای و نی» منتشر شد. این کتاب در حال حاضر مِتُد رسمیِ هنرستان موسیقی پسران است. در چاپ جدید موضوعات و نکات تازه‌ای در باب تدریس و نوازندگی این ساز آورده شده که برای اولین بار در شیوه‌ی نوازندگیِ و تدریس عود به‌کار رفته است. 

تکنیک‌های عود در این مِتُد، برای اولین بار با اسامی منحصر برای این ساز به میان آمده و کار تدریس و نوازندگی را برای ما علمی‌تر و مشخص‌تر نموده است. 

درس‌هایی که مخصوص عود نوشته شده و عودنوازی به صورت جنرال و عمومی را بدون سوق دادن به شیوه و مکتب خاصی پیش می‌گیرد. 

این نوازنده درباره‌ی این اثر نوشته است:

«بنده همواره در تدریس این ساز سعی‌ام بر این بوده و هست که شیوه‌ی شخصی خود را به دانش آموزان تدریس و تحمیل نکنم. این روند باید پس از یادگیری توسط خودِ هنرجویان به تدریج و طی سالیانِ متمادی نوازندگی ایجاد شود. امیدوارم مدرسین عزیزی که به بنده اعتماد و لطف داشته و از این مِتُد برای تدریس استفاده می‌کنند، با غوص و دقت در مطالب جدیدی که مخصوصا در قسمت علائمِ اختصاری و اسامیِ تکنیک‌های عود در ابتدای کتاب آورده شده، بتوانند بسیار سهل‌تر مطالب رو به شاگردان خود انتقال دهند.»

انتهای پیام/
دانش آموزان موسیقی وزارت ارشاد حمید عود دفتر موسیقی ویرایش تجدید چاپ حمید خوانساری ویرایش ژنی کریسپر کتاب مبانی عودنوازی نشر نای و نی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر