کد خبر: 1124404 A

جشنواره بین‌المللی عکس رنگین کمان هند از عکاسان ایرانی قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، در پنجمین دوره مجموعه جشنواره عکس رنگین کمان که در کشور هند و در پنج بخش آزاد رنگی، آزاد تک‌رنگ، گردشگری، طبیعت و مردم برگزار شد، عکس «رقص آتش ۱۵» از سید احسان مرتضوی در سالن‌های اول و سوم موفق به دریافت دیپلم جشنواره و عکس «انحناء» از محمد علیزاده خرسند نیز در سالن دوم جشنواره دیپلم ISF را دریافت کرد. 

در این جشنواره که زیر نظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) در بخش‌های مختلف جشنواره شامل مهدی زابل عباسی، عباس حاجی حسین کلانتر، سید احسان مرتضوی، مهدی پارسائیان، احمد سامعی، محمد علیزاده خرسند، میرعلی پرندک، مهدی کاظمی بومه و هوتن باباپور پذیرفته شدند. 

فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است. 

این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آن‌ها به بیش از ۹۰ مؤسسه ملی در پنج قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که نماینده رسمی فیاپ در ایران «کلوپ عکس فوکوس» است.

انتهای پیام/
ایران گردشگری هنر هند جشنواره عکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر