کد خبر: 1123077 A

اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران، خواستار پیگیری مطالبات این اتحادیه توسط محمدمهدی اسماعیلی شد.

به گزارش ایلنا، اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران به مناسبت انتخاب محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن آرزوی موفقیت در توسعه کسب و کار در حوزه فرهنگ و هنر، خواستار پیگیری مطالبات اتحادیه شد. 

در متن این پیام آمده است: 

«اکنون که با تائید نمایندگان مجلس شورای اسلامی تا چهار سال آینده مسئولیت بزرگ اداره امور فرهنگ و هنر کشور بعهده جنابعالی واگذار شده است، این اتحادیه برای شما آرزوی موفقیت و پیروزی در جهت اعتلای شاخص‌های کلان فرهنگی و رفع مشکلات عدیده اصحاب فرهنگ و هنر را دارد. 

به عنوان یک وظیفه صنفی، نکاتی را پیشنهاد می‌کنیم که امید است با درایت و دوراندیشی در اولویت برنامه کاری خود منظور نمایید: 

۱. ارائه یک برنامه فوری جهت رفع موانع تولید در حوزه سینما و نمایش خانگی (نظیر مقررات دست و پا گیر، اختلاف مراجع ذیصلاح نظارتی، مالیات، تامین اجتماعی و… که توسط این اتحادیه احصا شده و راه حل‌هایی برای آن اندیشیده است) 

۲. حمایت از مراکز فیلمسازی با هدف کارآفرینی و در آمدزایی به ویژه در عرصه پرمخاطب نمایش خانگی

۳. رتبه‌بندی مراکز فیلمسازی سراسر کشور به منظور ارتقای کمی و کیفی تولیدات

۴. اهتمام به اجرای مفاد قانون برنامه ششم توسعه در زمینه استقرار نظام صنفی فرهنگ و هنر، تضمین امنیت شغلی، حمایت از حقوق اصحاب فرهنگ و هنر و تنظیم مناسبات میان آنان

۵. واگذاری نظام اکران به تشکل‌های صنفی رسمی

۶. حمایت از مخاطبان سینما که در دو سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا از سالن‌های سینما محروم مانده‌اند. 

ما به عنوان یک تشکل بخش خصوصی با امید به آینده، معتقدیم تنها با گفتگو، همدلی و همکاری می‌توان مشکلات و کاستی‌ها را از پیش روی برداشت.»

انتهای پیام/
محمد مهدی اسماعیلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه‌های تصویری ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر