کد خبر: 1122233 A

کتاب «منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی» پنج روز پرماجرا از زندگی شخصیت‌های داستانش را به تصویر می‌کشد که به گذشته‌هایشان برمی‌گردند تا اسرار درهم‌پیچیده‌ای را برملا کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشر نو با همکاری نشر آسیم چندی پیش کتاب «منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی» اثر آنتونی مارا را با ترجمه فرزانه قوجلو و محمدرضا جعفری با قیمت ۱۳۵ هزار تومان روانه بازار کتاب کرد.

این کتاب که داستانش در آخرین روزهای دسامبر ۲۰۰۴ در دهکده‌ای دورافتاده در چچن رقم می‌خورد، توانسته به عنوان کتاب برجسته سال نقد کتاب نیویورک تایمز و کتاب برجسته سال واشینگتن پست و بهترین کتاب سال نقد کتاب کرکاس معرفی شود.

ماجرای «منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی» حول زندگی حوا، دختربچه‌ی هشت ساله‌ایست که در جنگل پناه گرفته. سربازان روس را می‌بیند که پدرش را می‌برند و خانه‌شان را به آتش می‌کشند. احمد، همسایه و دوست دیرین پدرش، او را با خود می‌برد و به بیمارستان بمباران‌شده‌ای پناه می‌برند که سونیا، یگانه پزشک آنجا، به مداوای مجروحان جنگ داخلی مشغول است. و در طی پنج روز پرماجرا سونیا، ناتاشا، احمد، حوا، حسن و رمضان به گذشته‌هایشان برمی‌گردند تا اسرار درهم‌پیچیده‌ای از عشق و خیانت و بخشش را برملا کنند که زندگی آن‌ها را به هم وصل می‌کند و سرنوشتشان را رقم می‌زند.

کتاب «منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی» با گفت و گویی با آنتونی مارا به پایان می‌رسد. او در این بخش به دلایلش برای نوشتن درخصوص چچن پرداخته و از صلح و آنچه برای خود و دلبندانمان از صلح می‌خواهیم سخن گفته است.

انتهای پیام/
منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر