کد خبر: 1120500 A

نماینده ولی فقیه؛

نماینده ولی فقیه و امام جمعه‌ همدان با قدردانی از توجه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر اشراق به نوحه و سرود، گفت: گاهی اشعاری که مادحین اهل بیت (ع) در جلسات می‌خوانند در شأن مجالس اهل بیت (ع) نیست و به اندازه‌ کافی کار عمیق در این خصوص صورت‌ نگرفته است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه‌ همدان در دیدار دست اندرکاران پنجمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه (اشراق) تصریح کرد: این جشنواره از آنجا که در راستای جذب و پرورش استعدادهای حوزه می‌کوشد، اتفاق مبارکی است و به دست‌اندرکاران این جشنواره خداقوت می‌گویم.

وی با اشاره به اهمیت نوحه و سرود افزود: امروزه، بیش از هر زمانی خلاء کار جدی در بخش نوحه و سرود احساس می‌شود و افزایش کیفیت آثار تولیدی بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه‌ همدان ادامه داد: گاهی اشعاری که مادحین اهل بیت (ع) در جلسات می‌خوانند در شأن مجالس اهل بیت (ع) نیست و احساس می‌کنم به اندازه‌ کافی کار عمیق در این خصوص صورت‌ نگرفته است.

وی با اشاره به ایجاد بخش نوحه و سرود در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر اشراق گفت: این بخش از اتفاقات امیدبخش و ثمربخش است که باید با جدیت دنبال شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانی خاطرنشان کرد: ورود بیش از پیش طلبه‌های شاعر به فضای نوحه می‌تواند به غنای معرفتی آثار بیفزاید.

در ابتدای این دیدار نیز، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی شفیعی، دبیر پنجمین دوره جشنواره بین المللی شعر اشراق ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه این جشنواره، به معرفی بخش‌های مختلف جشنواره پرداخت.

وی گفت: در این دوره به جهت ارتقاء کیفی جشنواره، بخش کتاب‌ (مجموعه شعر) به بخش‌های جشنواره اضافه شده است و از سویی با توجه به این‌که در فضای نوحه‌سرایی حضور طلاب پررنگ است، بخش نوحه و سرود نیز از دیگر بخش های جدید فراخوان این دوره است و کارگاه‌هایی نیز در این راستا برگزار می شود.

دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه افزود: علاوه بر بخش‌های مختلف جشنواره تلاش کرده‌ایم‌ با برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های تخصصی، شب شعرها و کارگاه های آموزشی در پویایی شعر حوزه نقش موثری ایفا کنیم.

لازم به ذکر است، فراخوان پنجمین جشنواره بین‌المللی شعر اشراق (حوزه) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شده است و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره می‌توانند به نشانی www.shear.eshragh.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
مداحی نوحه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر اشراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر