کد خبر: 1116885 A

نگاهی به معرفی عزت‌الله ضرغامی در کابینه پیشنهادی وزرای دولت سیزدهم؛

پس از اعلام فهرست وزرای پیشنهادی از سوی رییس جمهوری، نام ضرغامی به عنوان وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از آنکه آیت‌الله سیدابراهیم رییسی (رییس جمهوری) فهرست وزرای پیشنهادی خود را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد، عزت‌الله ضرغامی به عنوان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی معرفی شد تا در انتظار دریافت رای تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بنشیند.

این درحالی است که پیش از این شنیده‌ها از معرفی ضرغامی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد حکایت داشتند. شاید این گمانه‌ها به دلیل سابقه فعالیت او از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲ به عنوان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور مجلس و از ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ به عنوان معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ بود.

البته با توجه به کاندیدا شدن ضرغامی در این دور و دوره گذشته برای ریاست جمهوری این‌گونه به نظر می‌رسید که رویایی بزرگ‌تر در سر داشته باشد که با رد صلاحیت در نهایت به وزارت راضی شد.

ضرغامی به گفتمان تحول آن‌طور که رهبر معظّم انقلاب چارچوبش را تعیین کردند معتقد است و در زمان نامزدی‌اش برای ریاست جمهوری 1400 عنوان کرده بود: اصلاً یکی از شعارهای من که هشتگش را هم زده‌ام این است که «من خاکستری‌ام». زیر میز می‌زنم. 

او خود را مدافع نظارت صحیح و درست می‌داند و اشکالات نظارت در کشور را جدی عنوان کرده و معتقد است: اصلاً سیستم اجرایی کشور با مدیریت جهادی هماهنگ نیست.  

شاید همین اعتقاد او بتواند در انتخاب مدیران کل استان‌ها و مدیران اجرایی در حوزه میراث و گردشگری تاثیرگذار باشد و تا حدودی از حضور مدیران سفارشی کاسته شود. البته در زمان مدیریت ضرغامی بر سازمان صداوسیما به‌ویژه در حوزه مالی و منابع انسانی انتقادات زیادی مطرح می‌شد. البته ماجرای انتقال آرشیو رسانه ملی به خارج از کشور  هم از جمله اتفاقاتی بود که نگاه‌های انتقادی را متوجه دوران ریاست ضرغامی کرد.

هرچند او بارها در مصاحبه‌های انتخاباتی‌اش از نیاز مردم به نان شب سخن گفته اما هیج جا صحبتی از توسعه و رونق گردشگری به عنوان صنعتی اشتغال‌زا و یکی از درآمدزاترین حوزه‌های ممکن نبرده است. شاید تاکیدات او بر عمل به صحبت‌های رهبری را بتوان یکی از روزنه‌های توجهش به گردشگری و نزدیک شدن سیاست‌های وزارتخانه میراث و گردشگری به سند توسعه و دستیابی به 20 میلیون گردشگر وروری دانست. با این وجود باید دید این مرد خاکستری زیر میز زن برای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هزار رنگ چه برنامه‌هایی در سر دارد و در دوران وزارت او چه بر سر این حوزه‌ها خواهد آمد.

انتهای پیام/
انقلاب رییس جمهوری گردشگری گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر