کد خبر: 1113938 A

سریال «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی با محوریت زندگی طاهره دباغ یا مرضیه حدیدچی از مدتی پیش کلید خورده است.

به گزارش ایلنا، سریال «خداحافظ مادر» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی این روزها در زنجان در حال تصویربرداری است تا از شبکه پنج سیما پخش شود.

نسرین بابایی بازیگر نقش طاهره دباغ را در این سریال بازی می‌کند. بابایی پیش از این در مجموعه «وارش» به کارگردانی احمد کاوری به ایفای نقش پرداخته بود و این روزها غیر از این سریال، مجموعه دیگری با نام «در کنار پروانه‌ها» را دارد که قرار است در ایام محرم پخش شود. 

طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده‌اند چریک مسلح و زندانی سیاسی در زمان حکومت پهلوی بود. او در دوران تبعید امام خمینی (ره) در پاریس محافظ شخصی خانواده ایشان بود. دباغ از زندانیان سیاسی است که سابقه شکنجه با دستگاه آپولو را داشته و خاطرات وی از این شکنجه‌ها در کتابی ثبت شده است. طاهره دباغ یا مرضیه حدیدچی همچنین یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال‌های ابتدایی انقلاب بود و در جریان ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی (ره) به رهبر شوروی به‌عنوان یکی از فرستادگان حضرت امام (ره) در جلسه با گورباچف حضور داشت. 

پرویز شیخ‌طادی پیش از این کارگردانی فیلم‌های مختلفی را بر عهده داشته است و سال ۹۶ نیز یک سریال ۱۲ قسمتی با نام «بانوی سردار» و با محوریت بی‌بی مریم بختیاری مادر علی مردان‌خان ساخت که جزو اولین سریال‌ها با محور یک قهرمان ملی زن بود.

انتهای پیام/
پرویز شیخ طادی شبکه پنج سیما نسرین بابایی طاهره دباغ خداحافظ مادر سریال خداحافظ مادر مرضیه حدیدچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر