کد خبر: 1113089 A

مهسا مشایخی:

یک نقاش و مدرس دانشگاه معتقد است؛ باید دید و شناخت مردم را نسبت به هنر ارتقا داد و حس زیبایی شناختی را با زندگی همراه کرد، در این مسیر لازم است به هنرمندان گمنام و نوظهور فرصتهایی داده شود تا دیده شوند.

به گزارش ایلنا، گالری گلستان این روزها شاهد برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی با عنوان «صد اثر صد هنرمند» است، این نمایشگاه طی روزهای پانزدهم مرداد تا هفدهم شهریور ماه برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثار نقاشی و مجسمه‌سازی هنرمندان به صورت مجازی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند.

مهسا مشایخی که اثر نقاشی وی نیز در این نمایشگاه حضور دارد درباره برگزاری نمایشگاههای آنلاین در وضعیت فعلی کشور که با بحران کرونا روبروست، گفت: برگزاری چنین نمایشگاههایی را باید به فال نیک گرفت و حتی می‌توان پیش‌بینی کرد بازخورد نمایشگاههای مجازی و ارائه آثار به صورت آنلاین می‌تواند بسیار موفق‌تر از نمایشگاه‌های حضوری باشد و چه بسا در پساکرونا سهم چنین نمایشگاه‌هایی سیر صعودی خود را حفظ نمایند، گرچه مدیریت آن به دلیل تعداد زیاد هنرمندان و نیز مخاطبین امر بسیار دشواری است.

وی افزود: تجربه‌ی دوسال اخیر گالری گلستان در برگزاری موفق نمایشگاههای مجازی می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر گالری‌ها باشد و نیز این نکته را قابل درک می‌سازد که در شرایط بحرانی نیز با مدیریت صحیح همچنان می‌توان حمایت موثری از هنر و هنرمند داشت.

این نقاش گفت: گرچه در سالهای اخیر گالری‌های خصوصی متعددی دایر شده‌اند ولی ظرفیت هنرمندان ما به گونه‌ای است که می‌توانند در نمایشگاه‌های بین المللی نیز خوش بدرخشند و این امر توجه و مشارکت خاص بخش خصوصی و دولتی را می‌طلبد و پرواضح است برگزاری نمایشگاه‌های مجازی نیز می‌تواند کمک شایانی در این مسیر باشد.

نمایشگاه مجازی انفرادی این هنرمند در گالری گلستان مورخ ۱۶ تا ۲۸ مهرماه است.

index

78789

9890

انتهای پیام/
نمایشگاه صد اثر صد هنرمند مهسا مشایخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر