کد خبر: 1112860 A

قیمت‌های ۲۹مین صد اثر صد هنرمند اعلام شد؛ این رویداد تابستانه گالری گلستان از پانزدهم مرداد به صورت آنلاین و در وبسایت گالری گلستان با ارائه ٤٩٥ اثر از ٤٨٩ هنرمند آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام لیلی گلستان (مدیر گالری گلستان و طراح رویدادصد اثر صد هنرمند) در این دوره ۹۰ درصد شرکت کنندگان جوانان هستند و ۱۰ درصد آثار به اساتید و پیشکسوتان مانند اویسی، ویشکایی، افجه‌ای و… تعلق دارد که از سوی مجموعه داران ارائه شده‌اند.

ارزانترین کار این دوره ۲۵۰ هزار تومان است اما گرانترین کار به اثری از استاد سید محمد احصایی تعلق گرفته است که یک میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. میانگین قیمت‌ها نیز سه تا چهار میلیون تومان است.

گلستان درباره قیمت‌های آثار این دوره هم اطمینان خاطر داد: «مثل همیشه منصفانه و مناسب است، به چند نفر تذکر دادم که قیمتشان را پایین‌تر بگذارند که قبول کردند و دو سه نفر هم که قبول نکردند حذف شدند. چندین هنرمند مقیم خارج هم داریم که می‌خواستند به یورو و دلار بگذارند که نپذیرفتم و قبول کردند به ریال باشد.»

پیش‌بینی گلستان برای صد اثر صد هنرمند بیست و نهم هم خواندنی است: «اینجا مملکت غافلگیر شدن است. از صبح تا شب ده بیست بار غافلگیر می‌شویم و تعجب می‌کنیم! هیچ چیزش قابل پیش بینی نیست! پس طبیعی است که ترجیح دهم پیش بینی نکنم و همگی با هم بنشینیم به تماشا. فقط این را بگویم که حدود هفت هشت نفر نقاش درجه یک کشف کردم که به همه‌شان پیشنهاد دادم برایشان در گالری نمایشگاه انفرادی بگذارم که خیلی خوشحال شدند. امیدوارم همه چیز به خوبی بگذرد. نیت‌مان خیر است و دلمان پاک.»

بیست و نهمین صد اثر صد هنرمند ۱۵ مرداد آغاز و تا ۱۷ شهریور دایر خواهد بود.

انتهای پیام/
پیشکسوتان دلار قیمت گذاری محمد احصایی یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر