کد خبر: 1105635 A

تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا (ع)» اثری از عبدالحمید قدیریان به پاسداشت شهدای مدرسه سیدالشهدای افغانستان عصر فردا ۲۷ تیرماه در مشهد مقدس رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا ، مدرسه دختران مکتب سیدالشهدا (ع) در مشهد مقدس فردا ۲۷ تیرماه میزبان رونمایی از تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا (ع)» اثری از عبدالحمید قدیریان با حضور خالق اثر و محمدمهدی دادمان (رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی) می‌شود. 

عبدالحمید قدیریان در رابطه این اثر گفت: بعد از حادثه دلخراش شهادت دانش آموزان مدرسه سیدالشهدای افغانستان، بر خود واجب دیدم که با تولید یک اثر هنری با خانواده‌ها و مخصوصاً مادران داغدار آن فاجعه انسانی همدردی کرده و امیدوارم خداوند به آن‌ها صبر و اجر عنایت فرماید. 

این هنرمند انقلاب درباره مشخصات تابلوی «دختران مکتب سیدالشدا (ع)» افزود: این تابلو در ابعاد ۱۰۰ در ۱۵۰ سانتیمتر و با تکنیک رنگ روغن کار شده است و امیدوارم این اثر با تلاش برادران افغانی حاضر در ایران به دست خانواده شهدا برسد تا شاید همدردی یک هنرمند ایرانی به نمایندگی از ایرانیان باعث تسلی آنان شود. 

یادآور می‌شود، تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا (ع)» اثری از عبدالحمید قدیریان به پاسداشت شهدای مدرسه سیدالشهدای افغانستان عصر فردا ۲۷ تیرماه ساعت ۱۸ در مدرسه دختران مکتب سیدالشهدا (ع) به نشانی مشهد مقدس، گلشهر، سخاوت۶ رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/
مشهد مقدس حوزه هنری رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی مدرسه دختران مکتب سیدالشهدا (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر