کد خبر: 1105237 A

«یتیم‌خانه ایران» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی، نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش ایلنا، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «یتیم‌خانه ایران» اثر ابوالقاسم طالبی را به بوته نقد می‌گذارد. 

در این برنامه، مریم بلندی کارشناس تاریخ و محقق در زمینه تاریخ معاصر به بررسی شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن دوران و علل اتفاق افتادن قحطی بزرگ تاریخی ایران می‌پردازد و از ضعف پادشاه وقت، احمد شاه قاجار و همچنین دلایل ورود نیروهای اجنبی به خاک ایران می‌گوید. 

در ادامه، احسان پورکاوه منتقدسینما با نگاه سینمایی فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» را تحلیل می‌کند و از نحوه روایت و چینش شخصیت‌های داستان می‌گوید. 

«یتیم‌خانه ایران» فیلمی درام و تاریخی محصول سال ۱۳۹۳ کشور ایران است. کارگردانی این فیلم بر عهده ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی آن را بر عهده محمدرضا تخت‌کشیان بوده است و بازیگرانی چون علیرام نورایی، جعفر دهقان، قطب الدین صادقی، فرخ نعمتی، برایان طرفه، آهو خردمند، بهار محمدپور و علی شادمان در آن به ایفای نقش پرداخته اند. 

در خلاصه «یتیم خانه ایران» آمده است: این فیلم داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ و در کوران جنگ جهانی اول و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس را روایت می‌کند…

برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní) به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت‌های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد. این برنامه امروز شنبه ۲۶ تیر ماه ساعت ۱۹:۰۰ به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می‌رود و تکرار آن در ساعت‌های ۱۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ روز یکشنبه پخش می‌شود.

انتهای پیام/
ابوالقاسم طالبی شبکه هیسپان تی وی احمد شاه قاجار برنامه سینمای ایرانی اسوالدو کانالز فیلم یتیم‌خانه ایران مریم بلندی قحطی بزرگ تاریخی ایران ورود نیروهای اجنبی به خاک ایران احسان پورکاوه منتقدسینما فهمیه اسماعیل پور شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون قابلیت‌های سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر