کد خبر: 1105046 A

دومین شماره دوفصلنامه علمی – تخصصی «فقه و سیاست» به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، دومین شماره دوفصلنامه علمی – تخصصی «فقه و سیاست» منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:ijp.isca.ac.ir نمایه گردید. 

«فرایند نظام‌سازی اسلامی با تأکید بر نظام سیاسی» نوشته علی‌اکبر رشاد، «شناخت موضوع در فقه نظام با تأکید بر نوآوری شهید صدر» اثر احمد مبلغی و عبدالحسین مشکانی سبزواری، «گستره اختیارات نظام اسلامی در عرصه خصوصی و ضابطه‌مندی آن از منظر فقه سیاسی شیعه» به قلم سیدکاظم سیدباقری و «استلزامات رفتاری اصل عزت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» اثر قاسم شبان‌نیاء از جمله مقالات این شماره است. 

همچنین «واکاوی تأسیس پایتخت اسلامی از سوی پیامبر (ص) در رویکرد فقهی مبتنی بر نصوص و منابع سیره» نوشته داود مهدوی‌زادگان و «مناسبات فقه و سیاست در مکتب جبل عامل» به قلم احمد رهدار از دیگر مطالبی می‌باشد که در این شماره منتشر شده است. 

دوفصلنامه علمی – تخصصی «فقه و سیاست» در بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)؛ پایگاه مجلات تخصصی نور (Noormags)؛ پایگاه استنادی سیویلیکا (www. Civilica. com)؛ مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)؛ پرتال جامع علوم انسانی (Ensani. Ir)؛ سامانه نشریه ijp. isca. ac. ir و پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی (http://journals.dte.ir) نمایه می‌شود.

انتهای پیام/
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی فصلنامه فقه و سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر