کد خبر: 1104008 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از عزم قاطع برای قلع و قمع ساختمانی که حریم منظر بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را مخدوش کرده است، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خبرها از ساخت و ساز ساختمانی شش طبقه در حریم منظری میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی حکایت دارند، ساخت و سازی که با مجوز شهرداری و بدون رعایت ضوابط میراث فرهنگی در حال انجام است.

نادر فلاحی (مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل) در خصوص ساختمان شش‌طبقه‌ای که حریم منظری بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را مخدودش کرده است، گفت: هر چند این مجموعه از شهرداری مجوز ساخت تا شش طبقه را دارد که ما این احتمال را می‌دهیم این مجوز سهوا صادر شده، اما مجوز کمیسیون ماده ۵ را ندارد و ما خواستار قلع و قمع آن طبق ضوابط میراث فرهنگی هستیم. در این خصوص با هیچکس تعارف نداریم و به شهرداری نیز اعلام شده مجوزهای ساخت این مجموعه بر اساس ضوابط میراث جهانی باید منطبق شود.

به گفته او؛ در حال حاضر طبقه‌های ۵ و ۶ این ساختمان که حریم منظری مجموعه میراث جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را مخدوش کرده، پلمپ شده‌اند و اقامه دعوا و شکایت‌ها نیز انجام گرفته است.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط سازه تا ۶ طبقه بالا رفته و ساخت و ساز اصلی انجام نشده. با این وجود خواستار تخریب سازه‌های خارج از ارتفاع استاندارد برای میراث جهانی هستیم. اکنون نیز کار متوقف است.

فلاحی با تاکید بر اینکه مجوز ساخت و سازهای مجموعه طی چند سال اخیر صادر شده است، گفت: امیدوار هستیم این مجوز سهوا توسط شهرداری صادر شده باشد.

انتهای پیام/
استان اردبیل استاندارد ساخت و ساز شهرداری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر