کد خبر: 1103324 A

کارگردان «ضد نور» می‌گوید این تله تئاتر بیشتر یک مجموعه اجتماعی است، نه سریال نمایشی، بنابراین از مخاطبان می‌خواهد با این رویکرد آن را ببینند.

رضا محبی نوری، کارگردان و یکی از تهیه‌کنندگان تله تئاتر «ضد نور» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به پخش این تله تئاتر از شبکه تلویزیونی «شما» اظهار کرد: اینکه گمان کنیم شبکه‌های سراسری دیگر پر مخاطب‌تر هستند و باید برای دیده شدن، صرفا با همان شبکه‌ها کار کرد اشتباه است، زیرا مخاطب، برنامه خوب را پیدا می‌کند و آن را می‌بیند. 

وی افزود: در هر صورت شبکه «شما» دارای ظرفیت‌هایی است که مختص خودش بوده و به این ترتیب مخاطبان گسترده‌ای هم دارد. 

تهیه‌کننده تله تئاتر «ضدنور» با بیان اینکه برای تیم تولید این مجموعه، دیده شدن کار توسط مخاطبان اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: به عبارتی شبکه پخش‌کننده برایمان در اولویت نبود، چه بسا اینکه این طرح می‌توانست از طریق اینترنت و VOD‌ها هم پخش شود و پیشنهاداتی هم در این زمینه مطرح بوده و هست. 

وی ادامه داد: لازم است روح تازه‌ای در مجموعه‌های به اصطلاح نمایشی تلویزیون دمیده شود و مخاطبان جدیت تولیدکنندگان و برنامه‌سازان را برای تحول ببینند و به این ترتیب شاهد اثرگذاری بیشتر تلویزیون بر جامعه باشیم. 

تله تئاتر ضد نور

محبی نوری با بیان اینکه بودجه تولید ۳۰ قسمت از «ضد نور» کمتر از یک قسمت از تولیداتی است که در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شوند، مطرح کرد: این مجموعه از مدیوم تله تئاتر برای صحبت از موضوعات اجتماعی بهره برده است. به عبارتی موضوعاتی که درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم مباحث روز اجتماعی بدون تاریخ مصرف هستند، به همین دلیل قصه‌های خوب را برای روایت برگزیدیم، البته نمی‌توانم بگویم همه قسمت‌ها به لحاظ کیفی یک‌دست هستند و مخاطبان همه قسمت‌ها را به یک اندازه دوست خواهند داشت، اما در هر صورت تمام تمرکز تیم تولید روی داستان و بازی‌ها بوده است. 

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که چرا «ضدنور» در شبکه چهار که خاستگاه تله‌تئاتر است به پخش نرسید، گفت: فیلمنامه تله‌تئاترهایی که از شبکه چهار روی آنتن رفته و من به یاد دارم، بازنویسی متون خارجی بودند، در حالی که محتوای «ضدنور» به پرونده‌های واقعی اجتماعی بازمی‌گردد و همین اتفاق به ما می‌گوید «ضدنور» یک مجموعه اجتماعی است، نه صرفا سریال نمایشی و من هم از مخاطبان می‌خواهم چنین نگاهی به آن داشته باشند.

انتهای پیام/
شبکه شما رضا محبی‌نوری تله تئاتر ضد نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر