کد خبر: 1102938 A

کتاب «مداخله‌های روان‌شناختی برای کودکان دچار بدتنظیمی حسی» روانه بازار شد.

به گزارش ایلنا، انتشارات ارجمند کتاب «مداخله‌های روان‌شناختی برای کودکان دچار بدتنظیمی حسی» نوشتۀ روث گلدفینگر گلمب، سوزان موتن-اودم با ترجمۀ محمد خالقی، الیاس اکبری را روانۀ بازار کتاب کرد. 

مشکلات پردازش حسی ممکن است تبدیل به معمایی شوند و مشکلات هیجانی و رفتاری در کودکان و نوجوانان پدید آورند که درمان آن‌ها را دشوار سازد. برای مثال، کودکانی که نمی‌توانند صداهای زمینه‌ای معمول را پالایش کنند ممکن است مضطرب به نظر برسند، آن‌هایی که نسبت به لمس حساس هستند ممکن است این‌طور به نظر برسد که دچار هراس هستند و آن‌هایی که درون‌داد حسی را جستجو می‌کنند ممکن است بیش‌فعال به نظر آیند. متخصصان سلامت روان به‌طورکلی پیش‌زمینۀ کمتری در شناخت و درک دستگاه عصبی حسی و تأثیر مستقیم آن بر عملکرد دارند. کتاب حاضر راهنمایی بسیار آموزنده و مملو از مثال‌های موردی است که به متخصصان سلامت روان کمک می‌کند بدتنظیمی حسی را که ممکن است همراه با اختلال‌های اضطرابی، اختلال نارسایی توجه/ بیش‌فعالی و سایر مشکلات روانی یا رفتاری رخ دهند یا به اشتباه چنین مشکلاتی تشخیص داده شوند شناسایی کرده و به طرز مناسبی هدف قرار دهند. نویسندگان این کتاب با تشریح دقیق و مفصل خود نشان می‌دهند که چگونه درمان شناختی-رفتاری و سایر مداخله‌های مبتنی بر شواهد را برای پاسخگویی به نیازهای منحصربه‌فرد این دسته از درمانجویان منطبق ساخته و اثربخشی درمان را افزایش داد. 

این کتاب در ۲۰۸ صفحه با قیمت ۰۰۰/۴۱ تومان در کتاب‌فوشی‌ها و نیز با ده درصد تخفیف در سایت انتشارات ارجمند به نشانی https://www.arjmandpub.com/ قابل دسترسی است.

انتهای پیام/
پالایش درمان سلامت روان کودکان کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر