کد خبر: 1102923 A

کتاب «کمک‌های اولیه روان‌شناختی دستورالعمل دانشگاه جانز هاپکینز» توسط انتشارات ارجمند منتشر شد.

به گزارش ایلنا، انتشارات ارجمند کتاب «کمک‌های اولیه روان‌شناختی دستورالعمل دانشگاه جانز هاپکینز» نوشتۀ  جورج اِوِرلی، جفری لتینگ با ترجمۀ الهه سادات الوانی، دکتر مهدی شریف‌الحسینی  را روانۀ بازار کتاب کرد.
برای کاهش عوارض روانی حوادث و بلایا، مکانیسم‌های دفاعی سنتی مانند نگرش‌های جبرگرایانه و افکار رؤیاپردازانه، قابلیت محافظتی خود را از دست داده‌اند، و بیش از آن‌که مفید باشند به ضرر افراد تمام می‌شوند. آنچه مسلم است این است: علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد! پیشنهاد ما آموزش کمک‌های اولیۀ‌ روان‌شناختی است؛ روشی که موجب کاهش اثرات استرس و تروما می‌شود، با جلوگیری از بروز نشانه‌های ناسازگاری و روان‌رنجوری به افراد درگیر در بحران کمک می‌کند، و به ارتقاء بهداشت عمومی، بهداشت روانی و افزایش تاب‌آوری منجر می‌شود. راهکاری که در این کتاب بیان شده است مبتنی بر تئوری و شواهد بالینی است و حتی برای کسانی که دانش قبلی روان‌شناسی ندارند از جمله نیروهای هلال‌احمر، آتش‌نشانان، نیروهای نظامی، انتظامی و مذهبی می‌تواند کارآمد باشد.
 
این کتاب در 240 صفحه با قیمت 000/53 تومان در کتاب‌فوشی‌ها و نیز با ده درصد تخفیف در سایت انتشارات ارجمند به نشانی https://www.arjmandpub.com/ قابل دسترسی است.
انتهای پیام/
استرس بازار کتاب روان انتشارات ارجمند کتاب کمک های اولیه روان شناختی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر