کد خبر: 1101640 A

سیاوش دمیریان (نوازنده و مدرس موسیقی) روزهای آخر تیر اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی با عنوان «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» کرده است.

به گزارش ایلنا، سیاوش دمیریان (نوازنده پیانو و مدرس موسیقی) از برگزاری ورکشاپ تابستانه «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» خبر داد. 

دمیریان در اینباره گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاههای تابستانه هستیم که این ورکشاپ مطابق با ورکشاپ‌های استاندارد دنیا برگزار می‌شود و هدفمان این است مستر کلاس‌های تخصصی برگزار شود تا علاقه مندان بتوانند از این کارگاه‌ها استفاده کنند. این ورکشاپ‌ها شامل سه کارگاه «سلفژ و تربیت شنوایی» (شایا اسدی)، «تجزیه و تحلیل ردیف موسیقی ایرانی» و «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» است که بررسی این سونات برای علاقه مندان و هنرجویان به عهده من است. این کارگاه‌ها از ۲۶.۲۸ و ۲۹ تیر سال جاری شروع می‌شود و تعداد آن‌ها چهار جلسه سه‌ساعته است. 

این نوازنده پیانو افزود: در این کارگاه آموزشی آنالیز از نقطه نظر هارمونی، فرم و تکنیک اجرایی پیانو و اهمیت این سونات در تاریخ است. همچنین اتفاق‌هایی که بعد از تصنیف این اثر در تاریخ به جهت بارقه‌های موسیقی رومانتیک رقم می‌خورد و فرم سونات بتهوون در قیاس با سونات‌های دوره کلاسیک (موتسارت و هایدن) و اوج تعالی فرم سونات در سونات شماره ۸ اپوس ۳۷ (پاتتیتک) بررسی می‌شود. 

دمیریان در ادامه خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها در آکادمی موسیقی شایا اسدی برگزار می‌شود و به دلیل بیماری کرونا این ورکشاپ‌ها با تعداد محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. همچنین قرار است این ورکشاپ‌ها به صورت آنلاین برای هنرجویانی که امکان حضور در کلاس‌ها را ندارند برگزار شود.

انتهای پیام/
استاندارد موسیقی برنامه ریزی ورکشاپ سیاوش دمیریان سونات آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر