کد خبر: 1100013 A

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آینده‌ی جهان در عصر پساکرونا) اثر مشترک «تیری مالرت» و «کلاوس شواب» روی پیشخوان کتابفروشی‌ها رفت.

به گزارش ایلنا، کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آیندۀ جهان در عصر پساکرونا) نوشته تیری مالرت و کلاوس شواب با ترجمه زهره علی اسماعیلی، شهاب علی اسماعیلی و متین خان جمالی توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد. 

اینکه نمی‌توانیم آینده را ببینیم آیا به این معناست که آینده‌ای وجود ندارد؟ اینکه جریان حرکت، بازتولیدی از انسداد و بی‌معنایی شده است، آیا نشان نمی‌دهد که چارچوب معرفتی ما برای رویارویی با جهان کنونی ناتوان است؟ مواجهه با جهان پساکرونا که امکاناتی برای تقابل نرم‌های متعارض پیش و حین کرونا را در خود دارد، مواجهه‌ای است بس پیچیده، همه‌جانبه و وجودی که شناختی هوشیارانه برای گذار را می‌طلبد. گذار از نقطۀ عطفی که اگر بر آن مسلط نباشیم بر ما مسلط می‌شود. پس درخور است پیش از عمل‌گرایی بایستیم و به غنی‌سازی سرمایه‌های فکری خود بیاندیشیم. 

کلاوس شواپ نویسنده این اثر، بنیان‌گذار مجمع جهانی اقتصاد (داووس) است. بنیان‌گذار مجمعی که پیش‌بینی‌های آن از روندهای آتی جهان به‌عنوان موثق‌ترین مستندات جهت برنامه‌ریزی‌های کلان کشورها کاربردی دیرینه دارد؛ به همین اعتبار می‌توان از این کتاب برای اکتشاف منطق جهان نوین به‌عنوان پیش‌درآمدی قابل اتکا بهره جست. 

کتاب «کووید ۱۹: بازنشانی عظیم» (آیندۀ جهان در عصر پساکرونا) در ۲۲۸ صفحه با قیمت ۸۰ هزار تومان توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شده است.

انتهای پیام/
تازه های جهان کتاب کتاب کووید ۱۹: بازنشانی عظیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر