کد خبر: 1099772 A

فراخوان یک جشنواره فرهنگی هنری در بخش‌های مختلف با موضوع بیماری کووید ۱۹ که دبیری آن بر عهده شهره لرستانی است، منتشر شد.

به گزارش ایلنا، جشنواره فرهنگی و هنری «کو. کو ۱۹» به دبیری شهره لرستانی به صورت برخط برگزار می‌شود. 

در توضیحات تکمیلی این رویداد امده است: 

جشنواره «کو. کو ۱۹» (کودک و کووید ۱۹) به دبیری شهره لرستانی در راستای پروژه آگاهی‌افزایی مشارکتی درباره کووید ۱۹ در ۲ بخش کودک و خانواده برگزار می‌شود. 

این رویداد فرهنگی و هنری با حمایت مالی و معنوی برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی، برنامه توسعه ملل متحد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تازگی آغاز شده تا اواسط شهریورماه به صورت برخط ادامه پیدا می‌کند. 

کودکان ۷ تا ۱۵ سال با ارسال آثار در حوزه‌های استنداپ کمدی، شعر، داستان‌نویسی و نقاشی و خانواده‌ها با ارسال فیلم کوتاه از مشارکت اعضای خانواده در خواندن شعر، بازی و هر نوع سرگرمی خلاقانه در محیط خانه در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ می‌توانند در همه بخش‌های این جشنواره شرکت کنند. 

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند، آثار خود را تا پایان ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰، از طریق پنل ثبت‌نام سایت جشنواره به صورت رایگان ارسال کنند. 

اختتامیه این مراسم که در آن برگزیدگان هر بخش توسط داوران جشنواره انتخاب شده، اول شهریور است. پس از اعلام ۱۰ برگزیده در هر بخش که در این روز انجام می‌شود، آثار انتخابی در صفحه اینستاگرام جشنواره به مدت چند روز به نظرخواهی گذاشته شده و هرکدام از آثار که بیشتر مورد پسند مخاطبان قرار گیرد به عنوان برگزیدگان مردمی معرفی می‌شوند. جشنواره «کو. کو ۱۹» علاوه بر جوایز برگزیدگان هیات داوران، به آثار برگزیده منتخب مردمی نیز جوایز ویژه‌ای اهدا می‌کند. 

در متن فراخوان جشنواره هم آمده است: 

* محوریت موضوعی جشنواره کو. کو ۱۹

-مراقبت‌های فردی و گروهی (استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستن دست‌ها، تهویه مناسب و…) در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ /تجربه‌های دوران قرنطینه یا همه‌گیری / احساسات نسبت به وضعیت موجود/ شناسایی قهرمانانی که با کووید ۱۹ مبارزه می‌کنند / تقویت روحیه‌ی همدلی و ایجاد نشاط در مبتلایان / امید به زندگی، تصویر روزهای پس از ریشه کن شدن کووید ۱۹

*مقررات شرکت در جشنواره کو. کو ۱۹

این جشنواره به صورت مجازی با قوانین و ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. / تمامی کودکان و نوجوانان سراسر کشور در گروه سنی ۷ تا ۱۵ سال و خانواده‌ها می‌توانند به صورت رایگان در این جشنواره شرکت کنند. / هر شرکت‌کننده می‌تواند در هر کدام از بخش‌های جشنواره حداکثر با دو اثر شرکت کند. / هر شرکت کننده باید مشخصات کامل خود شامل نام، نام‌خانوادگی، سن، مقطع تحصیلی، نشانی و شماره تماس خود را در هنگام ثبت‌نام در سایت جشنواره وارد کرده و اثر مورد نظر خود را نیز در سایت جشنواره آپلود کند. (درج تاریخ تولد شرکت کننده الزامی است) / زمان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره حداکثر تا تاریخ ۲۲ مرداد است. / زمان برگزاری اختتامیه و اعلام نهایی اسامی برندگان تاریخ اول شهریور است. / از بین تمامی آثار ارسالی، تنها ده اثر از این جشنواره به انتخاب هیات داوران به عنوان آثار برگزیده معرفی شده و در صفحات مجازی جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود. حقوق مادی و معنوی آثار ارسال شده متعلق به دبیرخانه جشنواره است. / شرکت‌کنندگان برای پرسش سوال‌های احتمالی می‌توانند سوالات خود را از طریق پست الکترونیکی جشنواره طرح کرده و منتظر پاسخ آن باشند. 

*بخش کودک

شامل بخش‌های استندآپ کمدی، شعر، داستان‌نویسی و نقاشی ویژه رده سنی ۷ تا ۱۵ سال است

- شرایط ارسال استندآپ کمدی بخش کودک

استندآپ کمدی به‌صورت تک نفره و ایستاده اجرا شود. / داستان برای اجراها از انسجام برخوردار باشند. (یعنی شروع، میانه و پایان داشته باشند) / داستان می‌تواند یک ماجرای خیالی یا واقعی باشد و با لحن شیرین بیان شوند. / مدت زمان اجرا حداقل ۱ و حداکثر ۴ دقیقه باشد. / در هنگام فیلمبرداری، موبایل به صورت افقی نگه داشته شود. / از کلمات نامناسب و دور از عرف و اخلاق استفاده نشود. 

-شرایط ارسال نقاشی‌های بخش کودک جشنواره کو. کو ۱۹

قطع اثر: حداقل ضلع اثر ۲۰cm و حد اکثر ۴۲cm/ برای ارسال: فایل اثر با رزولوشن ۳۰۰ ارسال شود و در صورت برگزیده شدن اصل اثر درخواست خواهد شد. / نقاشی‌ها می‌توانند با آبرنگ، گواش، پاستل، مداد شمعی، مداد رنگی و… باشند. 

-شرایط ارسال شعرهای بخش کودک جشنواره کو. کو ۱۹

هر شعر به‌صورت جداگانه با مشخصات صاحب اثر در صورت امکان تایپ یا با خط خوانا نوشته و ارسال شود. / اشعار می‌تواند در هر قالب شعری باشند. 

-شرایط ارسال داستان‌های کوتاه بخش کودک جشنواره کو. کو ۱۹

هر داستان به‌صورت جداگانه با مشخصات صاحب اثر در صورت امکان/ تایپ یا با خط خوانا نوشته و ارسال شود. / حجم داستان‌های ارسالی حداکثر ۱۰۰۰ کلمه (دو ورق A۴) باشند. 

*بخش خانواده

با ارسال فیلم کوتاه از مشارکت اعضای خانواده در خواندن شعر، بازی و هر نوع سرگرمی خلاقانه در محیط خانه که در دوران همه گیری کووید ۱۹ بوده است می‌توان در این بخش شرکت کرد. 

- شرایط ارسال فیلم‌های بخش خانواده جشنواره کو. کو ۱۹

-مشارکت کودک با اعضاء خانواده در خواندن شعر، بازی و هر نوع سرگرمی خلاقانه/ -مدت زمان آن حداقل ۱ تا حداکثر ۴ دقیقه باشد. / -در هنگام فیلمبرداری، موبایل به صورت افقی نگه داشته شود. / -بیست فیلم برگزیده از فیلم‌های دریافتی بر روی صفحه اینستاگرام قرار خواهند گرفت و به فیلم‌هایی که بیشترین پسند (لایک) را داشته باشند جوایزی اهداء خواهد شد. / -از کلمات نامناسب و رفتارهای دور از عرف و اخلاق استفاده نشود. 

*جوایز جشنواره کو. کو ۱۹

-بخش کودک: به نفرات اول در هر رشته، تبلت و هدفون اهدا می‌شود/ به نفرات دوم در هر رشته تبلت اهدا می‌شود/ به نفرات سوم در هر رشته هدفون اهدا می‌شود

-بخش خانواده: به سه خانواده برگزیده گوشی موبایل اهدا می‌شود/ ۱۰ اثر برگزیده از طرف هیأت داوران در بخش‌کودک جشنواره (استندآپ کمدی، شعر، نقاشی و داستان‌نویسی) در صفحه اینستاگرام به نمایش گذاشته می‌شوند و به آثاری که بیشترین لایک (پسند) را داشته باشند جوایزی اهدا می‌شود. 

جشنواره آنلاین «کو. کو ۱۹» تا اواسط شهریور ماه ادامه پیدا می‌کند و علاقمندان برای اطلاعات بیشتر از این رویداد می‌توانند به سایت جشنواره مراجعه کنند.

انتهای پیام/
فراخوان مجازی آنلاین شهره لرستانی جشنواره فرهنگی هنری جشنواره کو. کو ۱۹ جشنواره برخط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر