کد خبر: 1097519 A

آلبوم «ماهِ پشت ابر» با صدای سالار عقیلی و مصطفی جلالی‌پور جهت فروش و عرضه آنلاین به علاقمندانِ هنر و موسیقی ایرانی در سایت بیپ‌تونز قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، «ماهِ پشت ابر» آخرین اثر گروه «قمر» با صدای سالار عقیلی و مصطفی جلالی‌پور که طی روزهای گذشته بصورت آنلاین و مجازی رونمایی شد، جهت فروش و عرضه آنلاین به علاقمندانِ هنر و موسیقی ایرانی در سایت بیپ تونز قرار گرفت. 

این آلبوم که با مقدمه‌های نوید دهقان و تنظیم علیرضا گرانفر به همراه گروه قمر اجرا شده است به علت شرایط ویژه کرونایی پخش و انتشار لوح فشرده (DVD) آن در مراکز فرهنگی کشور میسر نشد لذا بهترین راه دسترسی و استفاده علاقمندان به این اثر مراجعه با سایت بیپ تونز می‌باشد. 

ماهِ پُشت ابر نهمین آلبوم منتشر شده از گروه قمر و نوید دهقان است که برای اولین بار از دو خواننده استفاده شده است. 

نوید دهقان دلیل انتخاب دو خواننده برای این آلبوم را استفاده از ظرفیت رنگهای صدایی متنوع، حال و هوای خاص هر صدا و پرهیز از یکنواختی اثر به دلیل طولانی بودن تصنیف‌های امیر جاهد بر شمرد. 

حمید رضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی ایران ضمن تمجید از اجرای سالار عقیلی و مصطفی جلالی‌پور با ابراز خوشحالی از انتشار این اثر آن را حاوی تعدادی از تصنیف‌های شاخص دوره‌های گذشته موسیقی ایرانی با نگاه و تنظیم‌های امروزی زیبا توصیف کرد و برای امروز جامعه ما بسیار مفید و مغتنم شمرد و ماهِ پشت ابر را تلاشی برای حفظ هویت و موسیقی ایرانی دانست. 

تصنیف‌های جان من، نازنین و موسم گل در مایه‌ی دشتی به گردش فروردین و مارش خون در دستگاه ماهور به همرا دو ساز و آواز در دشتی و ماهور قطعات این آلبوم است. 

روند ضبط و تولید آن در سال ۹۶ تا ۹۸ بوده و به دلیل شرایط همه گیری کرونا انتشار این اثر به تعویق افتاد، شرکت ترنم داوودی کهن ناشر این اثر است.

انتهای پیام/
استفاده از ظرفیت ایران شاخص موسیقی وزارت ارشاد هنر سالار عقیلی گروه قمر دفتر موسیق مصطفی جلالی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر