کد خبر: 1097433 A

برنامه تلویزیونی سینما آی‌فیلم این هفته به فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به کارگردانی رضا جمالی اختصاص دارد.

به‌گزارش ایلنا، برنامه سینما آی‌فیلم این هفته، چهارشنبه ۹تیرماه به نقد و بررسی فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» می‌پردازد و باعوامل آن گفت و گو کرده است. 

رضا جمالی کارگردان و سلمان عباسی تهیه کننده، نادر مهدیلو و ندا حق‌شناس بازیگران این فیلم در کنار اتابک نادری بازیگر، مقابل دوربین «سینما آی‌فیلم» نشستند. 

فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به نویسندگی و کارگردانی رضا جمالی و تهیه‌کنندگی مشترک سلمان عباسی و رضا جمالی در سال ۹۷ تولید و ساخته شد و توانست جوایز داخلی و بین المللی بسیاری را از آن خود کند. 

اکران این فیلم سینمایی ازاسفندماه ۹۹ آغاز شده است وتاکنون ادامه دارد. 

داستان فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» درباره اهالی روستایی بکر و خوش آب و هواست که سال‌هاست در آن روستا کسی نمرده‌است. پیرمردی از خلال مرور خاطراتش به مرگ فکر می‌کند و در مقابل او دختری جوان با انگیزه و شاداب به زندگی امیدوار است. فلسفه این فیلم مرگ و زندگی است. 

نادر مهدیلو، حمدالله سلیمی، ولایت خوبدل، سلمان عباسی، ندا حق‌شناس، رسول علی‌نژاد، صفت آهاری، احمد پروستان، غضنفر عباسی، محمدرضا محمدی و جعفر اکبری از بازیگران این فیلم هستند. 

برنامه «سینما آی‌فیلم» به سینمای ایران و رویدادهای سینمایی کشورمان می‌پردازد و فیلم‌های در حال اکران سینما و موضوعاتی مانند میزان فروش هفتگی و روزانه فیلم‌ها را بررسی می‌کند. 

«سینما آی‌فیلم» به چهار زبان فارسی، فارسی دری، انگلیسی و عربی روی آنتن می‌رود. 

برنامه «سینما آی‌فیلم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عطا جاوید و اجرای حسام فروتن، چهارشنبه هرهفته ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه آی‌فیلم فارسی پخش می‌شود و تکرار آن روز پنجشنبه ساعت ۰۷:۳۰ صبح و ۱۹:۳۰ شب پخش خواهد شد.

انتهای پیام/
رضا جمالی سینما آی فیلم حسام فروتن عطا جاوید فیلم سینمایی پیرمردها نمی‌میرند سلمان عباسی نادر مهدیلو ندا حق‌شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر