کد خبر: 1097349 A

انیمیشن‌های «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» و «قدم یازدهم» به بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام کشور بوسنی و هرزگوین راه یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، این دو فیلم پویانمایی تولید سال ۲۰۲۰ امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همراه با ۱۲فیلم از کشورهای آرژانتین، استونی، برزیل، آمریکا، مراکش، انگلیس، مالزی و لبنان در بخش مسابقه «شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام» به نمایش درمی‌آید. 

بر اساس این خبر پویانمایی ۸دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی بر اساس کتابی با همین نام از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخته شده است. 

هم‌چنین انیمیشن ۱۰دقیقه و ۵۰ثانیه‌ای «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از تولیدات سال ۱۳۹۸کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بر اساس کتابی با همین نام، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است. 

لازم به یادآوریاست جشنواره انیمیشن نوام (Neum) در زمینه تبلیغ و تشویق جوانان به ساخت فیلم انیمیشن و با هدف توسعه صنعت فیلم‌سازی و اشاعه این فرهنگ از طریق برگزاری نشست‌های خلاقانه برگزارمی‌شود. 

شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام از پنجم تا دهم تیر ۱۴۰۰ (۲۶ژوئن تا ۱جولای ۲۰۲۱) به صورت برخط (آنلاین) در کشور بوسنی و هرزگوین، در حال برگزاری است.

انتهای پیام/
انیمیشن انیمیشن بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر انیمیشن قدم یازدهم شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر