کد خبر: 1095200 A

علی قمصری، نوازنده تار، در راستای پروژه «تار ایرانی» به استان کرمانشاه سفر کرده و با همراهی گروه «مستور» با سرپرستی مظفر منصوریان به اجرای دو مقام پرداخته که دیدنش خالی از لطف نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی قمصری (نوازنده تار و آهنگساز) در راستای پروژه «تار ایرانی» به صورت انفرادی و با هزینه شخصی به شهرهای مختلف ایران می‌رود و در اماکن تاریخی هر شهر به نوازندگی می‌پردازد. او چندی پیش سفر به شهرهای مختلف را آغاز کرده و در این طی مسیر به شهرهایی چون قزوین، اصفهان، کاشان، شیراز، تبریز، اردبیل،‌ ارومیه، همدان،‌ کنگاور،‌ بیستون، سفر کرده است. 

طی این روند، گاه نوازندگان هر شهر به علی قمصری می‌پیوندند و با او همنوازی می‌کنند. فیلم‌برداران و صدابرادران نیز طی این اتفاق به تصویر برداری از اجرای قمصری می‌پردازند. 

19

علی قمصری چندی پیش به استان کرمانشاه، صحنه،‌ بیستون و دیگر شهرهای منطقه رفته و آثاری را اجرا کرده است. در این میان اعضای گروه تنبورنوازان «مستور» به سرپرستی مظفر منصوریان به اتفاق قمصری به همنوازی دو مقام «خان امیری» و «سحری» پرداخته‌اند و قمصری فایل تصویری آن را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته است.

این برنامه و دیگر اجراهای مشابه گویای این است که موسیقی قوم و زبان نمی‌شناسند و موسیقی زبان مشترک همه ملت‌ها در هر کجای دنیاست. 

فایل ویدئویی پیش رو مربوط به اجرای علی قمصری و گروه تنبورنوازان «مستور» است و دیدنش خالی از لطف نیست؛

 

 

انتهای پیام/
ایران موسیقی کرمانشاه ملت صحنه قمصری بیستون علی قمصری تنبور تار ایرانی موسیقی مقامی موسیقی فولکوریک همنوازی هم نوازی پروژه تار ایرانی گروه تنبورنوازان «مستور»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر