کد خبر: 1094239 A

روایت سه ژنرال چینی کوبایی از انقلاب کوبا در کتابی با عنوان «تاریخ ما هنوز دارد نوشته می‌شود» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «تاریخ ما هنوز دارد نوشته می‌شود: روایت سه ژنرال چینی کوبایی در انقلاب کوبا» (آرماندو چوی، گوستاوو چویی، مویزس سیو ونگ) با ترجمه ناصر یکتا از سوی نشر طلایه پرسو روانه بازار کتاب شد.

آرماندو چوی، گوستاوو چویی و مویزس سیو ونگ، سه جوان کوبایی با اجدادی چینی بودند که خود را درون عرصه نبرد عظیم پرولتری‌ای افکندند که وجه مشخصه نسل ایشان شد. آن‌ها، رزمندگان مبارزه زیرزمینی و جنگی انقلابی شدند که دیکتاتوری مورد حمایت ایالات متحده را ساقط کرد و دروازه انقلاب سوسیالیستی را در قاره امریکا گشود و هر یک از آن‌ها، ژنرالی در نیروهای مسلح انقلابی کوبا شد.

در این کتاب، آن‌ها درباره جایگاه تاریخی مهاجرت چینی‌ها به کوبا صحبت می‌کنند. همچنین درباره عمل انقلابی و انترناسیونالیسم، از آنگولا و نیکاراگوئه گرفته تا ونزوئلا.

از طریق روایت‌های آن‌ها، شاهد شکوفایی نیروهایی اجتماعی و سیاسی می‌شویم که ملت کوبا را به وجود آوردند و همچنان عصر ما را شکل می‌دهند.

می‌بینیم که چگونه میلیون‌ها انسان عادی، از زن و مرد، مسیر تاریخ را تغییر دادند و طی این فرایند خود، انسان‌های دیگری شدند.

 «تاریخ ما هنوز دارد نوشته می‌شود: روایت سه ژنرال چینی کوبایی در انقلاب کوبا» در ۳۱۶ صفحه و با قیمت ۷۵ هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/
معرفی کتاب نشر طلایه پرسو تاریخ ما هنوز دارد نوشته می‌شود روایت سه ژنرال چینی کوبایی در انقلاب کوبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر