کد خبر: 1094221 A

کتاب «در عصر احتضار سرمایه‌داری: برنامه انتقالی برای انقلاب سوسیالیستی» نوشته لئون تروتسکی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «در عصر احتضار سرمایه‌داری: برنامه انتقالی برای انقلاب سوسیالیستی» نوشته لئون تروتسکی با ترجمه حامد شمس و ویراست جدید از سوی نشر طلایه پرسو وارد بازار کتاب شد.

این اثر از جمله آثار کلاسیک در حیطه ادبیات سیاسی در سطح جهان است که تروتسکی در آستانه جنگ جهانی دوم تدوین کرده. روش انتقالی که در این کتاب به کار برده شده سابقه تاریخی دارد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«نیروهای تولیدی بشر راکد مانده‌اند. همین حالا هم اختراعات و پیشرفت‌های جدید دیگر قادر به بالا بردن سطح ثروت مادی نیستند. بحران‌های ادواری، تحت شرایطی که کل دستگاه سرمایه‌داری دچار بحران اجتماعی شده است، محرومیت‌ها و زیان‌های هرچه شدیدتری را بر گرده توده‌ها تحمیل می‌کنند. بیکاریِ رو به رشد، به نوبه خود بحران مالی دولت را عمیق‌تر کرده و سیستم‌های متزلزل پولی را تهدید می‌کند...

لازم است که در جریان مبارزه روزانه، به توده‌ها کمک شود تا آنان بین خواسته‌های کنونی از یک‌سو و برنامه سوسیالیستی انقلاب از سویی دیگر، پلی ایجاد کنند. این پل باید شامل یک سلسله خواسته‌های انتقالی باشد. خواسته‌هایی از شرایط امروز و از آگاهی امروزین قشرهای وسیع طبقه کارگر سرچشمه گرفته باشد و بی‌وقفه به نتیجه غایی منجر شود: تسخیر قدرت توسط پرولتاریا.»

«در عصر احتضار سرمایه‌داری: برنامه انتقالی برای انقلاب سوسیالیستی» در ۱۴۳ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/
معرفی کتاب نشر طلایه پرسو لئون تروتسکی در عصر احتضار سرمایه‌داری: برنامه انتقالی برای انقلاب سوسیالیستی برنامه انتقالی برای انقلاب سوسیالیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر