کد خبر: 1089434 A

ساماندهی مسجد ۴۵۰ ساله ابوذر غفاری در بافت تاریخی دهدشت با حضور نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان، مدیرکل میراث‌فرهنگی و دیگر مسئولان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، ​طی مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و مسئولان استانی و شهرستان ساماندهی مسجد ۴۵۰ ساله ابوذر غفاری در بافت تاریخی دهدشت افتتاح شد. 

  امام‌جمعه شهر دهدشت در آیین افتتاح ساماندهی این بنای تاریخی، گفت: با توجه به اینکه در این محله مسجدی وجود نداشت احیای مسجد تاریخی نقش مهمی در رونق‌بخشی به مجالس مذهبی دارد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی تقدیر از عملکرد اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان در ساماندهی این مکان مذهبی اظهار کرد: دغدغه جوانان هیأتی برای برگزاری محافل مذهبی در بافت تاریخی ما را بر آن داشت تا احیای مسجد ابوذر غفاری را در دستور کار قرار دهیم.

او با اشاره به اینکه ساماندهی مسجد، بافت را به فضای فرهنگی تبدیل کرده است، افزود: در فازهای بعدی محوطه‌سازی و احداث جاده سلامت نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این برنامه گفت: این بنای مذهبی مربوط به اوایل دوران صفویه با قدمت ۴۵۰ سال به علت بی‌توجهی طی سال‌ها متروکه مانده بود.

مجید صفایی افزود: با تلاش شبانه‌روزی و جذب اعتبارات ملی حالا مسجد ساماندهی و برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در اختیار جوانان هیأتی قرارگرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای اجرای فاز نخست این بنای تاریخی پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

صفایی با اشاره به اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی برای بافت تاریخی دهدشت، افزود: قریب به ۳۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص‌یافته که برای احیای بناهای تاریخی در نظر گرفته‌شده است.

 

انتهای پیام/
احیا اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کهگیلویه و بویراحم مسجد ۴۵۰ ساله در بافت تاریخی دهدشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر