کد خبر: 1089420 A

موزه مطبوعات آذربایجان با حضور وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت رسمی افتتاح شد.

به‌ گزارش ایلنا، موزه مطبوعات آذربایجان امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه با حضور علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) و تعدادی از مسئولان استان آذربایجان شرقی افتتاح شد. 

آذربایجان به‌عنوان پیشگاه عرصه چاپ و مطبوعات، همواره نقشی بی‌بدیل در ارتقای فرهنگ کشور داشته است و موزه مطبوعات آذربایجان به همت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خانه مطبوعات استان احداث شده و تحت نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در خانه تاریخی صلح‌جو (کلکته‌چی) فعالیت خود را از امروز آغاز کرد. 

در فاز نخست موزه مطبوعات آذربایجان، ۲۸ اثر ماندگار شامل نشریه، اسناد قاجاری و همچنین ادوات عکس‌برداری و دوربین‌های عکاسی به نمایش درآمده است. 

همچنین از دیگر آثار فاخر به نمایش گذاشته شده در این موزه می‌توان به مکاتبات و روزنامه‌های دوره قاجار از جمله روزنامه حبل‌المتین، روزنامه صور‍‌اسرافیل و انجمن که در تبریز چاپ شده‌اند و نقش اساسی در روند و پیروزی انقلاب مشروطه داشتند، اشاره کرد. 

نسخه‌های چاپ سنگی، نامه‌های مرتبط با نشریات، قبض آبونمان‌های نشریات مختلف نیز از دیگر آثار موزه مطبوعات آذربایجان هستند.

انتهای پیام/
افتتاح علی‌اصغر مونسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌د ستی آذربایجان شرقی موزه مطبوعات آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر