کد خبر: 1088388 A

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان از برپایی اولین غرفه صنایع‌دستی بانوان محله بزرگ ماسور به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدامین قاسمی (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان) از برپایی اولین غرفه صنایع‌دستی بانوان محله بزرگ ماسور به مناسبت روز جهانی صنایع‌ دستی خبر داد. 

قاسمی ضمن بیان خبر فوق، اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار با همکاری دفتر تسهیلگری و توسعه محلی ماسور در برپایی اولین غرفه صنایع‌دستی ویژه بانوان فعال در محله ماسور مشارکت داشت.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان با اشاره به ظرفیت تولیدات صنایع‌دستی در خودکفایی هنرمندان، اضافه کرد: هنری که نسل در نسل به عنوان میراثی ماندگار در استان لرستان وجود دارد فقط جنبه تزئینی و سرگرمی ندارد بلکه با جهت‌دهی و برنامه‌ریزی می‌تواند مسبب اشتغال و کسب روزی بانوان سرپرست خانوار باشد لذا در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و از تعدد و توسعه چنین غرفه‌هایی استقبال خواهیم کرد.

او خاطرنشان کرد: عرضه مستقیم محصولات صنایع‌دستی در هر نقطه‌ای از شهر به ویژه مناطق محروم موجب توسعه فرهنگی و اقتصادی محل خواهد بود و علاوه بر آن خدمتی بزرگ به معرفی و احیای هنر دست هنرمندان کم‌بضاعت است.

قاسمی ادامه داد: از دستگاه‌های حمایتی انتظار می‌رود در تخصیص تسهیلات لازم به این عزیزان همکاری لازم را داشته باشند و اعلام می‌کنیم در راستای آموزش و تخصصی‌سازی کار این دسته از بانوان همکاری و حمایت لازم را خواهیم داشت.

انتهای پیام/
اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان اولین غرفه صنایع‌دستی بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر