کد خبر: 1088377 A

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری جشنواره‌های فصلی و کشاورزی مانند گلاب‌گیری خوی زمینه توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان فراهم می‌کند.

به گزارش ایلنا، جلیل جباری (مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌غربی) در حاشیه بازدید از سومین جشنواره گلاب‌گیری در خوی اظهار کرد: «هر کدام از شهرستان‌های استان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه کشاورزی هستند که با برگزاری جشنواره‌های مختلفی در این حوزه می‌توان به توسعه گردشگری در این شهرستان‌ها کمک کرد.» 

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌غربی افزود: برای مثال خوی به داشتن محصولاتی مانند گل محمدی و تخم آفتاب‌گردان معروف است که در سال‌های اخیر برای شناساندن این ظرفیت جشنواره‌های مختلفی اعم از گلاب‌گیری و آفتاب‌گردان در این شهرستان برگزار می‌شود.

او ادامه داد: اگر این جشنواره‌ها در زمان خاص و به صورت مستمر برگزار شود، به عنوان یکی از ظرفیت‌های هر منطقه در توسعه گردشگری نقش مهمی خواهند داشت و در تقویم رویدادهای فرهنگی کشور نهادینه خواهند شد.

جباری گفت: در برگزاری این جشنواره‌ها همه دستگاه‌های مربوطه اعم از شهرداری و شورای شهر نقش مهمی دارند و مشارکت هر چه بیشتر دستگاه‌ها به پربارتر شدن این جشنواره‌های خواهد انجامید.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ غربی خاطرنشان کرد: همچنین استمرار چنین جشنواره‌هایی و استقبال گردشگران از آن‌ها، موجب جذب سرمایه‌گذار و تقویت زیرساخت‌های گردشگری هر منطقه خواهد شد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی سرمایه کشاورزی گردشگری گردشگری و صنایع دستی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌غربی جشنواره گلاب‌گیری در خوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر