کد خبر: 1086606 A

​برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با رونمایی از مستند «تعرفه» موضوع سلامت و شفافیت در انتخابات را بررسی می‌کند.

به گزارش ایلنا، سی‌امین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «تعرفه» به کارگردانی حمید علیداد روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت. 

مستند «تعرفه» روایتی متفاوت از پشت پرده تبلیغات انتخاباتی نامزدها، وعده‌های داده شده از سوی آنان و لزوم وجود شفافیت در مراحل مختلف به منظور حداقل رساندن تخلف‌های انتخاباتی از سوی نامزدهاست. 

سال‌هاست در بسیاری از کشورهای جهان انواع سامانه‌ها در راستای شفافیت و کمک به رأی‌دهندگان شکل‌گرفته‌اند. مطالبه برای نظارت‌های مردمی بر منابع مالی نامزدها در تبلیغات انتخاباتی، پیگیری عملیاتی‌شدن وعده‌های داده شده از سوی آنان و راه‌اندازی مکانسیم‌های چرخه شفافیت از جمله مکانیزم «سوت زنی»، گزارش تخلفات و… در ایران سوژه مستند «تعرفه» شده است. 

این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و در سازمان هنری رسانه‌ای اوج تولید شده است و در اولین نمایش تلویزیونی خود در برنامه «به اضافه مستند» رونمایی خواهد شد. 

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور محسن جلواتی، قائم مقام دیده‌بان شفافیت برگزار می‌شود. او درباره لزوم وجود شفافیت در مراحل مختلف انتخابات و روش‌های ایجاد آن صحبت می‌کند. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۹ خرداد ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۲۱ خرداد ساعت ۱۵ است. 

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

شبکه مستند سازمان هنری رسانه‌ای اوج مهدی مطهر برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» امین قدمی مستند «تعرفه» حمید علیداد روایتی متفاوت از پشت پرده تبلیغات انتخاباتی نامزدها اولین نمایش تلویزیونی محسن جلواتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر