کد خبر: 1083341 A

به گفته سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی استان سمنان، پس از بافت تاریخی سمنان، غنی‌ترین بافت مربوط به شهرستان میامی است و این شهرستان دارای دومین بافت غنی استان است.

به‌ گزارش ایلنا، حمیدرضا دوست‌محمدی (سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان) در نشست هم‌اندیشی با میراث‌بانان و حافظان میراث‌فرهنگی شهرستان میامی گفت: بعد از بافت تاریخی سمنان، غنی‌ترین بافت مربوط به شهرستان میامی است و این شهرستان دارای دومین بافت غنی استان است.

او افزود:بافت تاریخی میامی، هویت دارد و طبیعت واقع در بافت تاریخی میامی، کم‌نظیر است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان افزود: بیشترین اعتبار بافت‌های تاریخی استان به میامی اختصاص یافته است.

او با بیان اینکه میراث‌ فرهنگی به‌تنهایی متولی بافت و مرمت نیست، گفت: جامعه محلی، شهرداری‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توانند در این زمینه نقش مؤثری داشته باشند.

دوست‌محمدی با تأکید بر نقش جامعه محلی بر حفظ و حراست از آثار تاریخی و رشد صنایع‌دستی و گردشگری و جریان‌سازی در این زمینه، گفت: مردم و جامعه محلی می‌توانند بهترین یاور میراث‌فرهنگی باشند.

معاون فرماندار میامی نیز با اشاره به جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی شهرستان میامی گفت: میامی در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری همانند گنج پنهان است.

عباس طاهران‌پور با اشاره به وجود مقبره دو پیامبر از جمله «ارمیای نبی» و «دانیال نبی» در شهرستان میامی، بیان کرد: باید از این ظرفیت‌ها و قرار داشتن میامی در مسیر تهران- مشهد بیشترین بهره‌برداری را کرد.

معاون فرماندار میامی با تأکید بر اینکه رشد گردشگری زمینه‌ساز رشد اقتصادی است، گفت: احیای مسیر راه ابریشم، بهترین راه ارتقای میامی و رشد گردشگری در این شهرستان است.

بافت تاریخی سمنان شهرستان میامی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر