کد خبر: 1079583 A

ستاد اجرایی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در تازه‌ترین جلسه خود ضمن بررسی تمدید سه‌ساله میزبانی شهر کرمان از این رویداد، موضوع و محور اصلی جشنواره را نیز مشخص کرد.

به گزارش ایلنا، دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار شد. 

محمد اله‌یاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی)، محمدعلی مرآتی (دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی)، علی نیکنام انزابی (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران)، محمدرضا علیزاده (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان) و وحید محمدی (معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان)، سورج یاسایی (مسئول انجمن موسیقی کرمان) و سلطانی (رئیس گروه هنری اداره کل ارشاد کرمان) حاضران در این نشست مجازی بودند. 

در ابتدای این نشست، وحید محمدی از آماده شدن پیش‌نویس تفاهم‌نامه بین استاندار استان کرمان و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری موسیقی نواحی در استان کرمان خبر داد. در این تفاهم‌نامه پیشنهاد برگزاری جشنوار موسیقی نواحی در استان کرمان به مدت سه سال مطرح شده است. 

در ادامه محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، فراخوانی را که در شورای سیاست‌گذاری نهایی شده است، قرائت کرد که در این فراخوان زمان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی مصادف با هفته وحدت سال جاری پیش بینی شده است. تم اصلی این دوره از جشنواره به منظور جذب حداکثری هنرمندان شاخص این حوزه، «وحدت در کثرت موسیقایی اقوام بر اساس محورهای سنت، اصالت و آفرینش‌های درون قومی و بین قومی» در نظر گرفته شده است. 

مرآتی در پایان اعلام کرد: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در ۲ بخش اجرای صحنه‌ای و مقالات پژوهشی برگزار می‌شود. این جشنواره ژانرمحور نیست و امکان حضور برای همه انواع موسیقی‌های آوازی وسازی شاخص را فراهم می‌آورد. مهلت ارسال آثار هم تا ۱۵ شهریورماه پیش بینی شده است. 

در این جلسه مقرر شد جلسه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان استان کرمان به زودی در کرمان برگزار و همینطور فراخوان جشنواره نیز منتشر شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شاخص معاون وزارت ارشاد جلسه فراخوان انجمن موسیقی دفتر موسیقی جشنواره موسیقی نواحی ایران ستاد اجرایی اداره ارشاد کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر