کد خبر: 1079403 A

مجله آنگاه که در هر شماره به یک موضوع می‌پردازد و از زوایای مختلف بدان نگاه می‌کند، در شماره چهارده خود به سراغ نفت رفته است.

به گزارش ایلنا، چهاردهمین شماره آنگاه «نفت؛ هفتاد سالگی ملی شدن» با تصویری  از دکتر مصدق بر روی جلد منتشر شد و به بهانه زادروز ایشان در ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌ها مطبوعاتی توزیع و قابل دسترس همه علاقه‌مندان است.

به همین مناسبت در سرمقاله این شماره آمده است:

«خاطره‌ی جمعی ما از نفت، تصویر دوری است از دکتر مصدق که پدربزرگ و مادربزرگ‌ها برایمان ساخته‌اند، خاطره‌ی ملی شدن صنعت نفت و بیش از آن کودتای ۲ مرداد، شاید در ۸حافظه‌ی کودکی احتمالاً فریاد «نفتی نفتیه» در کوچه‌ها برای پر کردن بخاری‌های نفتی قبل از گازرسانی به شهرها و در جوانی خاطر هی تلخ مردی که میخواست نفت را سر سفره‌مان بیاورد. همچنان هفتاد سال پس از ملی شدن نفت، از کوچک‌تر شدن سبدهای خریدمان احساس می‌کنیم اقتصادمان چقدر به نفت وابسته است.»

و در مطلبی دیگر از فرزانه ابراهیم زاده در این شماره که امروز می‌توانیم به بهانه زادروز مصدق آن را چند بار خوب است بخوانیم نقل قوای از سر دونالد لوگان کارمند دفتر سفارش انگلیس آمده است:

«تحریم همیشه یکی از مهم‌ترین ابزار ما بود. می‌خواستیم مصدق را سرعقل بیاوریم تا به یک توافق معقول برسیم.»

مثل دیگر شماره‌های مجله آنگاه این شماره نیز حاصل قلم و گفتار اندیشمندان و نویسندگان توانمندی است که از جمله این افراد می‌توان به:

احمد ابوالفتحی، الهام احمدپور، مجید احمدی‌نیا، کتایون ارفعی، سجاد باغبان‌ماهر، مجید تفرشی، غلامحسین حسن‌تاش، هادی حیدری، سوشیانس شجاعی‌فرد، زروان روحبخشان، بیژن نامدار زنگنه، رضا ساکی، حمیدرضا شکوهی، فاتح صهبا

زهرا عباسعلی، مینا علی‌اسلام، مسعود فروزنده، حمزه فرهادی، بنوشه فرهت، ناصر فکوهی، سید فرید قاسمی، فرزانه قبادی

سیدعمادالدین قرشی، حسین گنجی، فریدون مجلسی، حمیدرضا محمدی، مرجان محجوب، رضا معطریان

فرزاد مقدم، اینچ مورات، محسن موسوی میرکلایی، فرشاد مومنی، احمد میرزا، پرویز مینا، رسول نظرزاده، مهدی نوروز، علی نیلی اشاره کرد و به مدیر مسئولی آرش تنهایی و معاون سردبیری حسین گنجی و در 256صفحه اکنون پیش روی شماست.

شماره چهاردهم آنگاه از روز چهارشنبه 29 اردیبهشت در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌های روزنامه‌فروشی توزیع می‌شود. همچنین خوانندگان می‌توانند با مراجعه به سایت آنگاه به نشانی www.pishgah.com مجله را به صورت آنلاین سفارش دهند.

مجله آنگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر