کد خبر: 1075769 A

سمینار مجازی «موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی» به همراه رونمایی نمادین و اجرای زنده سنتور از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو و به بهانه انتشار مجله تخصصی «ایران» برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و همچنین به بهانه انتشار مجله تخصصی شماره ۴ «ایران» رایزنی فرهنگی به زبان ژاپنی که به ویژه نامه «موسیقی ایرانی» اختصاص یافته است و در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی خود، وبینار «موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی» را به همراه «رونمایی نمادین از مجله» و «اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور» با حضور فرهنگ دوستان و علاقه مندان ژاپنی و ایرانی برگزار می‌نماید. 

در این سمینار، دکتر ماساتو تانی استاد دانشگاه کوبه و هنرمند مسلط به موسیقی ایرانی و سنتور سخنرانی خواهد نمود و در خصوص موسیقی ایرانی مطالبی را ارائه می‌نماید و در بخشی از این نشست نیز به اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور در فضای مجازی می‌پردازد. 

در مجله تخصصی «ایران» و در بخش «ایران و ژاپن»، فعالیت ها، سابقه علمی و تسلط دکتر ماساتو تانی به موسیقی ایرانی معرفی شده و در فصل «تجربه زندگی در ایران» هم خاطرات تحصیل ساواکو ایشی‌ای در تهران درج شده و در قالب کدهای تصویری هم نمونه‌هایی از آثار آنان در نشریه گنجانده شده است. 

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و در ادامه تولید و تامین محتوای مناسب به منظور معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی و ظرفیت‌های ارزشمند کشورمان، مجله تخصصی و تمام تولیدی- رنگی «ایران» ویژه «موسیقی ایران» به همراه مطالب گردشگری به زبان ژاپنی و همراه با بیش از ۷۵ کیو آرکد (QR) در یوتیوب و آپارات برای نمایش سازها، آلات موسیقی، نماهنگ ها، اجراهای شخصیت‌ها و افراد برجسته موسیقی ایرانی از گذشته تا امروز به همراه دیگر مطالب جذاب و خواندنی در حوزه گردشگری به صورت مجله‌ای کاملا حرفه‌ای در ۷۲ صفحه چاپ و منتشر شد. ه است که با استقبال فراوان مخاطبان مواجه شده و در این برنامه به همراه توضیحات کامل تر، به صورت نمادین رونمایی خواهد شد. 

این برنامه روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه (۱۵ می‌۲۰۲۱) از ساعت ۱۷تا ۱۸:۳۰ به وقت توکیو (۱۲:۳۰به وقت ایران) در نرم‌افزار زوم برگزار خواهد شد و اطلاعات ژاپنی سمینار نیز در لینک air. ir/ZrqcKer قرار دارد.

 

استاد دانشگاه ایران ایران و ژاپن گردشگری موسیقی سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر