کد خبر: 1075551 A

«مرگ آشنایی» نوشته مجتبی اعتمادی‌نیا از سوی انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «مرگ آشنایی» که پژوهشی نوشته مجتبی اعتمادی‌نیا در باب «چیستی و ابعاد مختلف تجربه‌های نزدیک به مرگ» است از سوی انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ دوم رسید.

از آغاز بررسی تجربه‌های نزدیک به مرگ در دهه هفتاد میلادی تاکنون پژوهشگران این حوزه همواره با پدیده‌ای انفسی روبه‌رو بوده‌اند که مجال بررسی تجربی را گرفته است. در این کتاب، مداقه الهیاتی و فلسفی در باب این تجربه‌ها برای نخستین بار در ایران سامان یافته است.

رویکرد کتاب، رویکردی است فلسفی و کلامی. در مرحله کشف چیستی تجربه، کوشش شده است جزئیات و ابعاد متنوع دخیل در قضاوت درباره ماهیت تجربه، حدالامکان موشکافانه بررسی شود. همچنین در مرحله بررسی رهیافت‌های گوناگون در اثبات حیات پس از مرگ، روش تفسیری تحلیلی به کار گرفته شده است.

این کتاب شامل سه فصل با عنوان «چیستی تجربه نزدیک به مرگ»، «بررسی نقادانه تبیین‌های مختلف تجربه نزدیک به مرگ» و «رهیافت تجربه‌های نزدیک به مرگ در اثبات حیات پس از مرگ» است و در بخش پایانی نمونه‌هایی از گزارش تجربه‌های نزدیک به مرگ و خروج از کالبد تجربه‌گران ایرانی را آورده است که شامل گفتگو با ۹ نفر می‌شود.

کتاب «مرگ آشنایی» در ۳۹۱ صفحه و با قیمت ۶۱ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

معرفی کتاب انتشارات علمی و فرهنگی چیستی و ابعاد مختلف تجربه‌های نزدیک به مرگ مرگ آشنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر