کد خبر: 1074036 A

کتاب «مفاخر نامه» مجموعه پیشگفتارها و سخنرانی‌های حسن بلخاری بر بزرگداشت نامه‌ها، کتاب‌ها و نشست‌های تخصصی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دیگر سازمان‌ها از سوی انتشارات انجمن منتشر شد.

به گزارش ایلنا، در پیشگفتار کتاب «مفاخر نامه» به قلم حسن بلخاری استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آمده است: «قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: مَن‎ْ أکرَمَ عالِماً فَقَد أکرَمَنی وَ مَن أکرَمَنی فَقَد أکرَمَ اللهَ و مَنْ أکرَمَ الله فَمَصیرُهُ الی الجَنَّهِ.

هر کس عالمی را گرامی بدارد، مرا گرامی داشته و هرکس مرا گرامی بدارد و اکرام کند، خدا راگرامی داشته و اکرام نموده و هرکس خدا را اکرام کند، به سوی بهشت روانه خواهد شد.

سنت حسنه‌ای که استاد فرزانه دکتر مهدی محقق در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بر جای گذاشتند نه تنها بزرگداشت و تجلیل و تکریم مفاخر با حضور سخنوران و اندیشمندان، که چاپ کتابی نیز از زندگی نامه و فعالیت‌های فکری و فرهنگی هر کدام از آن بزرگان اندیشه و ادب ایران و اسلام بود. در این مجموعه ضمن شرح کامل زندگی هرکدام از مفاخر، مقالات متعددی از آن شخصیت یا در باره او چاپ می‌گردید تا منبع و مرجع ماندگاری از حیات و آثار مفاخر برجسته ایران باشد. این سنت همچنان در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پابرجا و مستقر است.

مقدمه این مجموعه‌ها یا همان شرح احوال و آثار مفاخر، توسط حضرت استاد نگاشته می‌شد و غالباً در باب آن شخصیت یا موضوعی بود که آن مفخر به آن، مُشتهر و شناخته شده بود. بعدها مجموعه این مقدمه‌ها در کتابی جداگانه تحت عنوان مفاخرنامه توسط انجمن چاپ گردید.

کتابی که پیش روی شماست ادامه همان سنت حسنه دکتر محقق در چاپ کامل مقدمه‌های نگاشته شده بر زندگی‌نامه علمی و فرهنگی استادان مفاخر و نیز برنامه‌های دیگری است که در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برای بزرگداشت مفاخر ملی ایران چون حافظ، سعدی، فردوسی، مولانا، ابوریحان، ابن‌سینا و… طی سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ برگزار گردید.

امید است مجموعه فعالیتهای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که به همت و پایمردی کارکنان متعهد و دلسوزش به ویژه در حوزه معاونت محترم پژوهشی و نیز بخش انتشارات آن انجام می‌شود مورد قبول حضرت حق تعالی و نیز مردم فهیم و معزز ایران سربلند قرار گرفته و در شناساندن جایگاه و عظمت مفاخر ملی ایران مؤثر و مفید باشد.»

این کتاب در شمارگان ۳۰۰ نسخه و با قیمت ۵۰۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.

علاقه مندان می‌توانند این اثررا با تخفیف ویژه از فروشگاه کتاب انجمن آثار و مفاخر فرهنگی واقع در خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فخر رازی و دانشگاه، مجتمع فرهنگی پارسا، طبقه همکف، شماره ۱۰ تهیه نمایند.

شماره تلفن فروشگاه کتاب انجمن ۶۶۹۷۳۸۵۲

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی حسن بلخاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر