کد خبر: 1072051 A

به گفته معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، ۴۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد میرشمسی (معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد) گفت: با حمایت‌های مالی از طرح‌های گردشگری یزد، اعطای تسهیلات بانکی و بهره‌برداری از این طرح‌های گردشگری، ۴۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه خواهد شد. 

میرشمسی با اعلام این خبر تصریح کرد: طرح‌های مصوب و تایید شده بخش گردشگری استان از سوی ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی شامل ۱۰ طرح بوده که چشم انتظار گره گشایی و اعطای تسهیلات لازم از سوی بانک‌هاست. 

وی با بیان اینکه این طرح‌ها شامل مجموعه‌های هتل و مراکز اقامتی و پذیرایی است، گفت: تاکنون دو طرح آن تکمیل شده ولی هشت طرح دیگر بین۷۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته و برای ادامه کار در انتظار مساعدت بانکهای عامل بابت پرداخت تسهیلات مورد نظر هستند. 

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد ادامه داد: با اعطای تسهیلات تعیین شده و راه اندازی این مجموعه‌های گردشگری، ۲۰۰ اتاق و ۴۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می‌شود. 

میرشمسی در پایان با اشاره به اثرات ارزشمند بهره‌برداری از این طرح‌ها در ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و کسب و کار گفت: با راه اندازی این طرح‌های گردشگری، زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی معاون یزد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد ظرفیت اقامتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر