کد خبر: 1072012 A

کتاب «فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم» نوشته ساره احمدی به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، در کتاب «فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم» ویژگی‌های عناصر فرهنگ برنامه درسی شامل مفروضات بنیادی، برنامه‌ریزی، محیط، محتوا، ارزشیابی، معلم و یادگیرنده تعیین می‌شود و سپس بر اساس آن، شبکه‌ای مفهومی برای درک بهتر روابط عناصر فرهنگ برنامه درسی مطرح می‌گردد و نتایج پژوهش حاکی از این است که از دغدغه‌های اصلی این فرهنگ رسیدن به غایت الهی می‌باشد که همان شهود و معرفت است.

 اثر حاضر به تبیین و شناسایی فرهنگ برنامه درسی در تفسیر تسنیم پرداخته است که در آن ویژگی‌های عناصر فرهنگ برنامه درسی شامل مفروضات بنیادی، برنامه ریزی، محیط، محتوا، ارزشیابی، معلم و یادگیرنده تعیین و سپس بر اساس آن شبکه مفهومی برای درک بهتر روابط عناصر فرهنگ برنامه درسی بیان می‌شود.

در نهایت نویسنده کتاب به این نتیجه می‌رسدکه دغدغه‌های اصلی این فرهنگ رسیدن به غایت الهی که همان شهود و معرفت است.

به رغم تلاش‌هایی که در زمینه شناسایی فرهنگ تعلیم و تعلم و تربیت و فرهنگ برنامه درسی در ایران و جهان صورت گرفته است، در این عرصه همچنان کمبود پژوهش‌های جدی و منابع علمی احساس می‌شود.

شایان ذکر است، کتاب فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم، در حدود ۲۱۲صفحه و در قطع رقعی و با قیمت ۴۵۰۰۰ تومان به همت مرکز چاپ و نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زیور طبع آراسته شده است.

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کتاب فرهنگ برنامه درسی مبتنی بر تفسیر تسنیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر