کد خبر: 1070458 A

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام از اختصاص ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای راه‌اندازی کارگاه ریسندگی برای نخستین بار در ایلام خبر داد.

به گزارش ایلنا،  عبدالمالک شنبه‌زاده (مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام) با اعلام اینکه  ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی برای راه‌اندازی کارگاه ریسندگی برای نخستین بار در ایلام اختصاص داده شده، گفت: برای نخستین بار با اعتبار تخصیص یافته از محل اعتبارات ملی کارگاه ریسندگی نخ پشمی در استان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه با راه‌اندازی کارگاه ریسندگی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم برای ۲۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود، افزود: حال با توجه به تولید پشم مرغوب در استان ایلام با ایجاد کارگاه ریسندگی ضمن ایجاد اشتغال پایدار در منطقه از ورود دلال‌های خرید پشم نیز جلوگیری می‌شود.

شنبه‌زاده تصریح کرد: با توجه به‌زندگی عشیره‌ای و پرورش دام در استان ایجاد کارگاه ریسندگی برای بافندگان با استفاده از پشم‌های مرغوب موجود در استان ضروری است که این امر از صادرات پشم تولید شده به‌صورت خام به دیگر استان‌های کشور نیز جلوگیری می‌کند.

 

اشتغال ایجاد اشتغال بودجه استان ایلام اعتبارات ملی راه‌اندازی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام کارگاه ریسندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر