کد خبر: 1070415 A

محمد معتمدی، خواننده موسیقی ایرانی و مدیر یکی از آموزشگاه‌های موسیقی تهران، روز گذشته جمعه دهم اردیبهشت‌ماه از توقیف حساب بانکی‌ مربوط به آموزشگاه موسیقی‌اش خبر داد. او می‌گوید این اتفاق به دلیل بدهی مالیاتی رخ داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد معتمدی (خواننده موسیقی ایرانی و مدیر یکی از آموزشگاه‌های موسیقی تهران) روز گذشته جمعه دهم اردیبهشت‌ماه، طی انتشار پستی موقت در صفحه شخصی خود از توقیف حساب بانکی خود خبر داد. او تاکید کرده حقوق مدرسان آموزشگاهش را از حساب مذکور پرداخت می‌کرده است. 

معتمدی در بخشی یادداشتش گفته این اتفاق به دلیل بدهی مالیاتی رخ داده است. 

محمد معتمدی در صفحه اینستاگرامش نوشته است: 

«خدا رو شکر عزیز…

برقرارِ برقراریم! خیلی هم سر کیفیم. بیخود داریم ادای حال بدا رو در می‌آوریم. 

امروز یک اتفاق عجیب افتاد برامون. 

از آموزشگاه تماس گرفتند که موجودی حساب پرداخت حقوق معلم‌ها از سوی دولت بابت مالیات توقیف شده! 

خبر کوتاه بود و عجیب! با خودم گفتم بابک زنجانی و امثال او با آن بدهی‌های نجومی هنوز به مرحله توقیف اموال نرسیده‌اند ولی حکم توقیف اموال بنده با افتخار و به سرعت صادر گردید. نمی‌دانم بابت کدام درآمد ولی عنوانش هست بدهی مالیاتی! 

همه فعالان عرصه موسیقی می‌دانند که بنده یک هزارم بسیاری از دوستان همکار هم در این مملکت فعالیت و درآمد نداشته‌ام. و در این دو سال اخیر که تعداد کنسرت‌های ما هم صفر بوده. حتی همین کنسرت‌های آنلاین که اکثر همکاران من داشتند را هم بنده نداشتم. گمان نمی‌کنم هیچ‌کدام از آن دوستان چه در مقام تهیه‌کننده و چه در مقام هنرمند تا کنون گذرشان هم به اداره مالیات خورده باشد، چه رسد به اینکه حکم توقیف اموال گرفته باشند. 

حالا ببینید من چه بخور بخوری راه انداخته بودم که دولت و اداره مالیات و نظام بانکی همزمان و طی یک عملیات ضربتیِ مبارزه با فساد، این ابر بدهکار بانکی و مالیاتی را قبل از خروج از کشور ضربه فنی کردند. 

البته این هم اموال شخصی من محسوب نمی‌شد و حساب پرداخت حقوق معلمان آموزشگاه «آبی رود» بود. چقدر حساب‌های بانکی من خالی بوده که رفتند سراغ حقوق معلم‌های آموزشگاه! 

بخدا من حاضرم الباقی اموالم رو هم به شما ببخشم. فقط آنقدر کم است که باعث شرمندگی خودم خواهد بود! ولی اگر به همین اندک کارتان راه می‌افتد بسم الله! 

خدا را شکر، حالا با یک روحیه سرشار از امید می‌روم سراغ ادامه کار فرهنگی و تولید اثر در این مملکت. 

شما هم آماده‌اید؟!»

در سال ۱۳۹۸ بود که آموزشگاه‌های موسیقی از مالیات معاف شدند، اما آنگونه که پیداست این قانون به طور کامل اجرایی نشده است. 

در پایان باید گفت، بیش از یک سال است که آموزشگاه‌های موسیقی در تهران و دیگر شهرستان‌ها به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها وضعیت نابسامانی پیدا کرده‌اند و عدم توجه به وضعیت آن‌ها باعث تعطیلی تعدادی از آموزشگاه‌ها شده و بقیه نیز به گفته مدرسان و مدیران وضعیت بسیار بدی دارند.

حقوق شکر معلم موسیقی وزارت ارشاد کرونا محمد معتمدی دفتر موسیقی خروج از کشور حساب بانکی آموزشگاه های موسیقی کووید 19 توقیف حساب بانکی توقیف اموال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر